Przewiń w górę

Profile ozdobne Ramy dla wysokiej jakości dekoracji ściennych

Eleganckie dekoracje ścian stają się jedyne w swoim rodzaju dopiero z wykorzystaniem elementów sztukatorskich. Elementy sztukatorskie gwarantują wyjątkowo stylową atmosferę również w prostych pomieszczeniach.

Duży wybór profili ozdobnych Brillux na bazie polistyrenu stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego odlewanego lub nakładanego stiuku. Asortyment obejmuje profile ścienne, narożne i cokołowe, które są częściowo dostępne w dwóch różnych wersjach materiałowych.

Polistyren: wyjątkowo lekki, wyjątkowo wytrzymały

Nasze profile z dodatkowym oznaczeniem EP (profil narożny), WP (profil ścienny) oraz SP (profil cokołowy) są wykonane z wysokiej jakości utwardzonego polistyrenu. To połączenie materiałowe jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na działanie wody, co umożliwia wykorzystywanie profili również w strefie cokołowej.

Profile z oznaczeniem dodatkowym PS (polistyren) to bardzo lekkie profile o atrakcyjnej relacji ceny do jakości. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych profili polistyrenowych kształty profili ozdobnych PS firmy Brillux są bardzo ostre i filigranowe. To prawdziwa nowość w tej klasie cenowej.

Tunelight

TuneLight: Profile ozdobne i rozwiązania oświetleniowe

Światło kreuje atmosferę i ma ogromny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Profile ozdobne TL pozwalają tworzyć doskonałe połączenia aranżacji wnętrz i koncepcji oświetleniowych.

Wyjątkowo wysoka jakość profili ozdobnych TL wynika z ich konstrukcji opartej na rdzeniu. Na bazie poliuretanu powstaje produkt o niezwykle gładkiej powierzchni i prostoliniowych kształtach. Poliuretan jest ponadto światłoszczelny i stanowi doskonałą podstawę do łączenia profili ozdobnych z oświetleniem LED i tworzenia pośrednich efektów oświetleniowych.

Różne kształty profili pozwalają na ich różnorodne zastosowanie. Można je stosować jako wykończenie karniszy, kształtne elementy dekoracyjne lub właśnie w połączeniu z oświetleniem pośrednim. Profile ozdobne TL doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji. W szczególności, gdy planowany jest montaż różnego rodzaju profili.

Technika oświetleniowa dla wszystkich profili ozdobnych TL

Technologia LED sprawdza się ze względu na wysoką wydajność świetlną przy niskim zużyciu prądu. Diody LED otwierają nowe możliwości zastosowania zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych, dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i płaskiej konstrukcji niewymagającej dużej przestrzeni. W celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności zaleca się uwzględnienie systemu oświetlenia już we wczesnej fazie planowania.

Nasz system TuneLight w połączeniu z profilami ozdobnymi TL stwarza doskonałe podstawy do tworzenia indywidualnych projektów aranżacyjnych. Przy doborze poszczególnych komponentów zwróciliśmy szczególną uwagę na jakość i wszechstronność. System TuneLight zapewnia równomierne rozproszenie światła o jednolitym zabarwieniu. Gwarantują to między innymi gęsto rozmieszczone diody LED (120 diod/metr) i dodatkowa osłona.

Cechy szczególne systemu TuneLight:

  • regulacja natężenia światła (ściemniacz)
  • regulacja barwy od zimnej do ciepłej bieli (3000-6000 kelwinów)
  • możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami
  • możliwość przycinania taśmy LED-flex co 50 mm
  • wyjątkowa wydajność świetlna do 19,2 W na metr
  • ciepła biel = 590 lm/m; zimna biel = 670 lm/m
  • system 24 V o długiej żywotności
  • bardzo dobre możliwości dopasowania do indywidualnych kształtów pomieszczeń.

Podłoga ozdobna

W nowoczesnej indywidualnej koncepcji aranżacyjnej pomieszczenia okładzina podłogowa odgrywa decydującą rolę. Podłogi ozdobne firmy Brillux gwarantują…

..więcej

Okładziny ścienne

Gładkie lub strukturalne, jednokolorowe lub we wzory, białe lub kolorowe: okładziny ścienne Brillux pozwalają na realizację indywidualnych koncepcji…

..więcej