Przewiń w górę

Metaliczna dekoracja ścian

Powierzchnie ścian i sufitów o metalicznym połysku tworzą w pomieszczeniach wyjątkowo ekskluzywną atmosferę. W zależności od dobranej kolorystyki mają niezwykle szlachetny styl, nadając pomieszczeniom ekskluzywnego charakteru lub są bardzo wyraziste – z tajemniczym mieniącym się połyskiem. Ten rodzaj materiałów umożliwia doskonałą realizację najróżniejszych dekoracji ściennych. Wszystkie techniki metalicznej dekoracji ścian opierają się na wykorzystaniu produktów Creativ Metallico 76, Creativ Lucento 83 lub Creativ Tenero 84.

Wzornik kolorów dla metalicznej dekoracji ścian Creativ

Wzornik kolorów dla metalicznej dekoracji ścian Creativ

Od dyskretnego szlachetnego połysku po trójwymiarowe efekty: dekoracja ścian z metalicznymi efektami gwarantuje rozwiązania w wielu zakresach tematycznych. Aktualne spektrum kolorów zawiera łącznie 64 odcienie. Są one podzielone na cztery różne zakresy tematyczne: "light luster", "deep sparkle", "natural shine" oraz "vintage gleam". Zapraszamy do wykorzystania wzornika kolorów dla metalicznej dekoracji ścian Creativ zarówno w celu zaczerpnięcia inspiracji, jak i w ramach doradztwa oraz podejmowania decyzji w związku z produktami Creativ Tenero 84, Creativ Lucento 83 i Creativ Metallico 76.

light luster: skandynawskie inspiracje

Kopenhaga i Sztokholm – północne stolice designu – miały znaczny wpływ na stylistykę zakresu tematycznego "light luster". Wyraziste kształty i jasne kolory sprawiają naturalne i pogodne wrażenie. Skandynawski styl punktuje nordycką prostotą i tworzy przestrzeń zachęcającą do osobistego rozwoju. Przeważają jasne kolory, wspierane przez akcenty w odcieniach antracytowym, petrolowym, miedzianym i czerwonym.

deep sparkle: uspakajająca głębia

Inspirowany ciężkimi kolorami wytwornej Anglii zakres tematyczny "deep sparkle" prezentuje imponujące kolory Metallics na doskonale zainscenizowanych ścianach. W połączeniu z metalicznym połyskiem i pozytywnym oddziaływaniem światła te w większości ciemne kolory ukazują się od swojej harmonijnej strony. Ciemne kolory Metallics z zakresu fioletu, zieleni i brązu tworzą podstawę aranżacji pomieszczeń z wysokimi sufitami i drzwiami pokrytymi lakierami wysokiej jakości.

natural shine: natura i technika

Społeczna świadomość w zakresie środowiska naturalnego i zdrowia uległa w ostatnim czasie wyostrzeniu. Zrównoważony rozwój i ekologia zyskują coraz większe znaczenie w kontekście coraz szybszego rozwoju technicznego i stanowią swego rodzaju ostoję. Metaliczne kolory zakresu tematycznego "natural shine" doskonale łączą techniczny, metaliczny wygląd z kolorami natury. Różnorodną bazę dla aranżacji w stylu "natural shine" tworzą odcienie zieleni, beżu, czerwieni i pomarańczy.

vintage gleam: przeszłość w przyszłościowym stylu

Powrót w stylu "vintage gleam" oznacza skupienie się na dobrach przeszłości oraz połączenie ich z jasnym kolorami i prostymi kształtami. W centrum stoi indywidualizm oraz rezygnacja z globalnych trendów i wpływu kultury masowej. Ten zakres tematyczny przedstawia nienarzucające się kolory, które przekonują długą żywotnością i przyczyniają się do osławionego "zwolnienia tempa". Dyskretny błękit w połączeniu z brązem/beżem oraz delikatnym srebrnym doskonale pasują do drewna i chromu, tworząc stylistykę "vintage gleam".