Przewiń w górę

Aby wszystko szło gładko Masy szpachlowe Briplast do każdego zastosowania

Łatwa aplikacja, szybkie wygładzanie – na drodze do nieskazitelnie gładkiej powierzchni odpowiednia masa szpachlowa robi ogromną różnicę. Właściwości podłoża, wielkość powierzchni, fugi lub nierówności, ściana wewnętrzna lub elewacja zewnętrzna: firma Brillux oferuje szeroki wybór mas szpachlowych dopasowanych do każdego zakresu zastosowania.

Firma Brillux uzupełniła asortyment Briplast o cztery nowe masy szpachlowe Silafill 1886, Finofill 1887, Neofill 1892 i Powerfill 1891, opracowane specjalnie z myślą o ekonomicznej aplikacji i niewielkim nakładzie pracy związanym ze szlifowaniem. Dzięki temu możliwe jest tworzenie jeszcze drobniejszych i bardziej wydajnych szpachlowań.

Asystent produktowy

Dobór odpowiedniej masy szpachlowej

Ładowanie danych ...

Wybór odpowiednich produktów według ich właściwości.

Zakres zastosowania  
Aplikacja 

 
Maks. grubość warstwy
 
Jakość szpachlowania (Q1-Q4) 
Produkt bazowy 
Inne właściwości


 
 

  Brak dopasowań

  Nie znaleziono produktów odpowiadających wyszukiwaniu. Proszę poszerzyć zakres poszukiwań..

   
   

  Dyspersyjna masa szpachlowa

  Idealnie gładkie powierzchnie

  Dzięki szpachlom dyspersyjnym firmy Brillux można uzyskać szczególnie gładkie powierzchnie - i to bez większego wysiłku. Nadają się do ekonomicznej obróbki i mogą być stosowane również na mniejszych powierzchniach.  

  Silafill 1886, Finofill 1887, Neofill 1892 i Powerfill 1891 uzupełniają ofertę dyspersyjnych mas szpachlowych firmy Brillux. Zostały one specjalnie opracowane do wydajnej aplikacji. Ponadto przy stosowaniu naszych nowych szpachli zmniejsza się nakład pracy przy szlifowaniu. W ten sposób pracuje się ekonomicznie.

  Dowiedz się więcej o naszym asortymencie dyspersyjnych mas szpachlowych:

  Briplast Neofill 1892 – bez konieczności wygładzania i szlifowania

  Ekonomiczne tworzenie gładkich powierzchni bez dużych nakładów? Nową masę szpachlową można nakładać również za pomocą pompy membranowej. Pozwala to zaoszczędzić więcej pieniędzy na wysokowydajnych pompach. Nawet w przypadku mniejszych powierzchni masa szpachlowa Briplast ma swoje zalety. Umożliwia wydajne nakładanie nawet niewielkich ilości.

  Za pomocą masy Neofill 1892 można, w zależności od wymogów powierzchniowych, całkowicie wyeliminować konieczność wygładzania i szlifowania. Masa szpachlowa jest samowygładzająca, przez co w wielu przypadkach szlifowanie staje się zbędne.

  Dowiedz się więcej o Neofill 1892

  Briplast Finofill 1887 – powierzchnie gładsze niż kiedykolwiek wcześniej

  Powierzchnie po szpachlowaniu jeszcze nigdy nie były tak gładkie. Finofill 1887 pozwala na tworzenie wyjątkowo gładkich podłoży, w szczególności pod kolejne powłoki. Jednocześnie ta drobna masa szpachlowa gwarantuje wygodną aplikację. Również późniejsze szlifowanie można w prosty sposób wykonać ręcznie.

  Dowiedz się więcej o Finofill 1887

  Briplast Silafill 1886 – lekka masa szpachlowa

  Nasza nowa lekka masa szpachlowa na bazie silikatu. Doskonale nadaje się do późniejszego nakładania farb silikatowych i dyspersji. Możliwe są grubości warstw do 6 mm na jedno przejście. Przeznaczona w szczególności do szpachlowania powierzchni nierównych i szorstkich, wymagających dobrego wypełnienia. Dzięki możliwości aplikacji natryskowej zapewnia ekonomiczne zastosowanie.

  Dowiedz się więcej o Silafill 1886

  Briplast Powerfill 1891 – do zadań specjalnych

  Uniwersalna masa szpachlowa do wydajnej aplikacji: Powerfill 1891 to następca Airless-Spachtel ELF 1890, który umożliwia jeszcze lepsze szlifowanie niż dotychczas. W ramach jednego przejścia można aplikować warstwę o grubości do 3 mm.

  Dowiedz się więcej o Powerfill 1891

  Lekka masa szpachlowa

  • <p>Struktura lekkich mas szpachlowych składa się z pustych kuleczek, które szybciej pękają i zapewniają skuteczniejsze szlifowanie.&nbsp;</p>

   Struktura lekkich mas szpachlowych składa się z pustych kuleczek, które szybciej pękają i zapewniają skuteczniejsze…

  Lekka masa szpachlowa Łatwiej i szybciej do celu dzięki lekkim masom szpachlowym

  W centrum uwagi: Z wykorzystaniem lekkich mas szpachlowych można w ramach jednego przejścia aplikować znacznie grubsze warstwy materiału – często nawet dwa razy grubsze niż w przypadku zwykłych mas szpachlowych.

  Decydująca zaleta: Z uwagi na mniejszą masę aplikacja lekkich mas szpachlowych wymaga użycia znacznie mniejszej siły. Dodatkowo masy te zapewniają łatwiejsze szlifowanie, co potwierdziły zarówno badania laboratoryjne, jak i testy praktyczne: w tym samym czasie można zeszlifować nawet o 30% więcej materiału, co zwiększa wydajność szlifowania.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych mas szpachlowych, których struktura składa się z masywnych kuleczek, w lekkich szpachlówkach wykorzystywane są wypełniacze puste w środku. Dzięki temu szybciej pękają, umożliwiając łatwiejsze szlifowanie.

  Lekkie masy szpachlowe firmy Brillux pozwalają więc oszczędzać nie tylko siłę, ale również czas. Ponadto gwarantują liczne dodatkowe korzyści: 

  · wygoda w warsztacie i na placu budowy dzięki mniejszej masie

  · możliwość przewozu większej ilości materiału, istotna w szczególności w przypadku mniejszych pojazdów

  · znacznie mniejszy wysiłek podczas aplikacji

  · możliwość aplikacji grubszych warstw – często nawet dwa razy grubszych 

  · wydajniejsze szlifowanie, dzięki możliwości zbierania nawet o 30% większej ilości materiału w tym samym czasie 

  · nieskazitelnie gładkie ściany

  · odpowiednia lekka masa szpachlowa dla każdego podłoża – wewnątrz i na zewnątrz

  · jeszcze wydajniejsza aplikacja w połączeniu z Glasfaser-Spachtelvlies 1560

  8 wskazówek na efektywne szpachlowanie

  Oszczędność czasu i pieniędzy

  Dowiedz się jak prawidłowo nakładać masy szpachlowe Brillux. Czy to ręcznie, czy za pomocą agregatu, czy też w przypadku dużych powierzchni. Dzięki naszym ośmiu wskazówkom, które warto znać, można wykonywać szpachlowanie szybciej i wydajniej.

  Poniżej kilka wskazówek:

  1. Przeczesanie powierzchni kielnią zębatą

  Dzięki przeczesaniu naniesionego materiału kielnią zębatą można oszczędzić czas podczas wygładzania, wyrównywania rowków a tym samym nakład pracy przeznaczony na szlifowanie.

  2. Aplikacja natryskowa zamiast ręcznej

  Dzięki technologii maszynowej można oszczędzić dużo czasu. W porównaniu z ręczną metodą aplikacji można oszczędzić nawet do 40 procent przy nakładaniu materiału – łącznie z czasami zbrojenia i czyszczenia urządzeń.

  3. Oklejenie agregatu natryskowego

  Czas przygotowania maszyn jest zależny od obiektu. Przeważnie jednak w kilku krokach agregat jest gotowy do użycia, a aplikacja natryskowa opłaca się również w przypadku małych obiektów. Aby do minimum ograniczyć nakład pracy związany z czyszczeniem, należy okleić elementy maszyny mające kontakt z masą szpachlową folią ochronną SK.

  4. Zastosowanie szklanej włókniny szpachlowej (więcej informacji na filmie)

  Zastosowanie szklanej włókniny szpachlowej zapewnia następujące korzyści:

  · lepsze właściwości wypełniające

  · szybsza aplikacja

  · redukcja narzędzi potrzebnych do szpachlowania

  · redukcja nakładu pracy

  W zależności od podłoża można zaoszczędzić 25 procent czasu dzięki zastosowaniu szklanej włókniny szpachlowej.

  5. Wygładzanie sufitu bez użycia drabiny

  Ustawianie drabiny zajmuje dużo czasu. Podczas szpachlowania sufitu szpachlą powierzchniową należy użyć pacy metalowej przyczepionej do długiego kija. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu!

  6. Aplikacja natryskowa masy szpachlowej na zewnątrz.

  Wydajna aplikacja natryskowa na zewnątrz. Masa szpachlowa Fassaden-Spachtel leicht ELF 1883 nadaje się nie tylko do stosowania wewnątrz, ale także na zewnątrz. Możliwa aplikacja za pomocą urządzeń Airless.

  7. Kontenery na duży plac budowy

  Masy szpachlowe Brillux są dostępne na życzenie również w pojemnikach o pojemności 250 litrów do napełnienia silosów.

  · brak wiązania się materiału w zamkniętym systemie

  · zapas materiału na plac budowy - nie zajmuje przy tym dużo miejsca

  · brak konieczności utylizacji licznych opakowań po materiale

  · elastyczne dostawy dzięki sieci oddziałów

  Więcej informacji na ten temat można uzyskać u swojego Doradcy Handlowego lub w poniższej zakładce Racjonalna praca - logistyka na budowie.

  8. Oszczędność czasu z Neofill

  Instrukcję krok po kroku na temat "natryskowej aplikacji mas szpachlowych" można znaleźć również na stronie firmy WAGNER.

  Akcesoria

  Narzędzia dla profesjonalistów

  Profesjonaliści potrzebują solidnych narzędzi. Dlatego też oprócz kompletnego asortymentu mas szpachlowych oferujemy również odpowiednie narzędzia i akcesoria – od szpachli sztukatorskiej, przez powierzchniową po kielnię zębatą.