Przewiń w górę

Narzędzia i akcesoria malarskie Od osłon po aplikację

Mając na myśli "kompletny asortyment", jesteśmy bardzo dosłowni. Pasujące narzędzia i pomoce budowlane w oczywisty sposób należą do asortymentu firmy Brillux.

Oprócz pędzli i agregatów malarskich dostarczamy również odpowiedzi na ważne pytania, np.: Jakie metody aplikacji są zalecane w poszczególnych przypadkach? Jak można oszczędzić cenny czas podczas osłaniania? Jak chronić się podczas pracy?

 

Usługi

Usługi doradcze w cenie

Oprócz wysokiej jakości narzędzi i pasujących akcesoriów oraz części wymiennych do produktów systemowych należy również doradztwo związane z systemami powłok oraz odpowiednimi akcesoriami. Oczywiście dbamy również o pełną funkcjonalność potrzebnych akcesoriów malarskich.

Metody aplikacji

Pasujące narzędzia ręczne

  • <p>Firma Brillux oferuje szeroki wybór wałków i rolek oraz pasujące akcesoria.</p>

    Firma Brillux oferuje szeroki wybór wałków i rolek oraz pasujące akcesoria.

Malowanie pędzlem, wałkiem, rolką, aplikacja natryskowa – aby zapewnić pierwszorzędne rezultaty, dla każdego produktu oferujemy pasującą metodę aplikacji.

Aplikacja wałkiem i rolką: odpowiedni wybór

Wałek czy rolka? Odpowiedź zależy nie tylko od aplikowanego materiału, ale również od pożądanego wykończenia powierzchni. Obicie narzędzia musi być właściwie i precyzyjnie dobrane pod kątem grubości, rodzaju nici, gęstości włókien, zdolności utrzymywania materiału – w zależności od rodzaju stosowanej farby.

Aplikacja pędzlem: pędzel pędzlowi nierówny

Ale jaki typ włosia najlepiej nadaje się do lakierowania?

Włosie naturalne pozwala na osiągnięcie najlepszego wykończenia lakierami na bazie rozpuszczalników, przykładowo wyjątkowo wytrzymała chińska szczecina świńska w pędzlach Brillux. Mają one koniczny, lekko zakrzywiony kształt i charakteryzują się bardzo dobrą elastycznością.

Włosie syntetyczne nie ma sobie równych w obróbce lakierów na bazie wody. Szczecina wykonana z poliestru zachowuje stabilny koniczny kształt w kontakcie z wodą i wykazuje wysoką odporność na ścieranie i wyginanie.

Aplikacja natryskowa: racjonalna i szybka

Wysokociśnieniowa, niskociśnieniowa, XVLP, Airless, impregnacja ciśnieniowa, Airmix, AirCoat: systemy natryskowe różnią się od siebie przede wszystkim ze względu na technologię rozpylania. Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych wariantów:

I. Powietrze do transportu i rozpylania (HD, ND, XVLP)

II. Bez powietrza z wykorzystaniem wyłącznie ciśnienia materiału (Airless)

III. Kombinacja technologii Airless ze wsparciem powietrza (Airmix, AirCoat)

 

Materiał powłokowy jest transportowany strumieniem powietrza, a po wydostaniu się z dyszy rozerwany na cząsteczki farby.

Materiał powłokowy jest transportowany za pośrednictwem pompy i przepychany pod ciśnieniem (do 200 bar) przez małą dyszę (ok. 0,3-1,5 mm). Po wydostaniu się z dyszy materiał jest rozpylany z niezwykle wysoką prędkością.

 

 
 

W przeciwieństwie do systemów opartych na rozpylaniu powietrzem technologia Airless nadaje się do obróbki dyspersji oraz przeznaczonych do tego mas szpachlowych.

W przypadku tej techniki powietrze w strumieniu materiału o zredukowanym ciśnieniu (ok. 50-150 bar) jest wdmuchiwane do pistoletu Airless i wspiera rozpylanie na drobniejsze kropelki.

 

Wysokie ciśnienie (ok. 2-4 bar) wytwarza przy pomocy niewielkiej ilości powietrza (do ok. 400 l/min) małe kropelki, duże pylenie i wysokiej jakości powłoki.

 

 

 
   

Ten „czysty” system rozpylania lakierów umożliwia tworzenie wysokiej jakości powłok.

 

Technologia XVLP wykorzystuje powietrze w dużej ilości (> 1800 l/min Xtra Volume) i niskie ciśnienie (ok. 1 bar Low Pressure). Podczas obróbki wytwarzane są większe krople, powstaje mniej mgły opryskowej, co pozwala na tworzenie doskonałych wykończeń powierzchni za pomocą systemowych lakierów XSpray.

     

Wyposażenie ochronne

Ochrona a wymogi ustawowe

Malowanie, aplikacja natryskowa, szlifowanie, uszczelnianie, renowacje, wypalanie, czyszczenie i klejenie: każda z tych różnego rodzaju prac wiąże się z obciążeniami i ryzykiem. Odpowiednie zabiegi ochronne są określone ustawowo.

Wyposażenie ochronne

Specjalne filtry gwarancją lepszego powietrza: w przypadku przekroczenia ustawowych wartości granicznych dla stężenia substancji szkodliwych w miejscu pracy, należy korzystać z ochrony dróg oddechowych. Maski oczyszczają wdychane powietrze ze szkodliwych dla zdrowia cząsteczek. Różnego rodzaju materiały filtrów chronią przy tym przed określonymi substancjami szkodliwymi.

Czas wykorzystywania / trwałość

  • Filtry cząsteczkowe wykazują zużycie, gdy znacznie wzrasta opór przy oddychaniu.
  • Filtry gazowe wykazują zużycie, gdy wyczuwalny staje się zapach lub smak gazu.

Wybór odpowiednich rękawic: aby odpowiednio się chronić, należy znać rodzaje niebezpieczeństw w danym miejscu pracy. Rodzaj i zakres wszelkiego rodzaju ryzyka determinują zastosowanie odpowiednich rękawic.

Wszystkie rękawice ochronne muszą spełniać wymogi normy EN 420 oraz ogólne wymogi stawiane rękawicom, takie jak np. rozmiar oraz swoboda ruchu.

Dla malarzy ważne są ponadto dodatkowe normy: są to przede wszystkim norma DIN EN 374 81-3 dotycząca ochrony przed substancjami chemicznymi oraz DIN EN 388 dotycząca ochrony przed zagrożeniami mechanicznymi.

Wyposażenie ochronne uzupełniają okulary, kask i obuwie.

Ochrona słuchu: hałas przeszkadza, ogranicza i szkodzi. W miejscu pracy obniża on wydajność i zwiększa częstotliwość błędów, a także ryzyko wypadków.

Ochrona głowy: odpowiedni kask niezawodnie chroni głowę przed urazami mechanicznymi, takimi jak uderzenia czy spadające przedmioty.

Ochrona stóp: bezpieczeństwo nie musi ograniczać. Potwierdzają to również sportowe buty ochronne z podnoskiem i podeszwą odporną na przebicia.

 

Osłony i oklejanie

Jaka taśma malarska jest przeznaczona do danej powierzchni?

Wystarczy wybrać rodzaj powierzchni z listy umieszczonej po lewej stronie. Wynik wyszukiwania wskaże wyłącznie te taśmy malarskie, które będą odpowiednie dla danego zastosowania.

Kompas XVLP

Urzadzenia natryskowe XVLP

Technologia natryskowa XVLP

Technologia natryskowa XVLP

Technologia natryskowa XVLP opiera się na procesach niskociśnienio-wych, w ramach których materiał powłoki przenoszony i rozpylany jest z…

..więcej

Systemy natryskowe

Systemy natryskowe

Systemy natryskowe

Szukają Państwo pasującego systemu natryskowego dla jednego z produktów Brillux? Lub odwrotnie – odpowiednich produktów dla danego systemu…

..więcej