Przewiń w górę

Mineralna posadzka jastrychowa Kreatywne powłoki podłogowe z wykorzystaniem Floortec 2K-Mineralico SL 470

Posadzki minimalistyczne są niezwykle popularne – zarówno w obiektach instytucjonalnych, jak i w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych. Można realizować bezfugowe, nowoczesne wykończenia w stylu przemysłowym lub własne projekty corporate design w różnych kolorach. Podłogowa masa szpachlowa Floortec 2K-Mineralico SL 470 gwarantuje ogromną swobodę projektowania.

Nieskończone możliwości dekoracyjne

Już w ramach jednokolorowej obróbki Floortec 2K-Mineralico SL 470 nadaje powierzchni piękną teksturę z subtelnymi zaciekami. Jeszcze bardziej efektowne jest wykończenie z zastosowaniem dwóch kolorów.

Obróbka różnych odcieni z jednej rodziny kolorów pozwala na uzyskanie delikatnych marmurowych wzorów. W tym celu tuż przed rozpoczęciem obróbki należy ustalić kierunek struktury, ponieważ powierzchnia powinna zostać wygładzona najwyżej jeden lub dwa razy, aby kolory zbytnio się ze sobą nie zmieszały.

Można również zmieszać ze sobą barwy z różnych rodzin kolorów. Technika ta umożliwia osiągnięcie silnych kontrastów i zamierzony efekt obłoków. Powierzchnia podłogi ulega w ten sposób znacznemu ożywieniu. Również tutaj przed rozpoczęciem obróbki należy ustalić kierunek struktury. W miejscach nachodzenia na siebie poszczególnych kolorów powstaną przejścia tonalne i nowe odcienie kolorystyczne. Technika ta jest przeznaczona jedynie dla profesjonalistów w zakresie dekoracji podłóg.

Atrakcyjna patyna

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wysokiej jakości parkietów, na przestrzeni czasu na powierzchni podłogi powstają niewielkie zadrapania i ubytki pokrywające się patyną. Cecha ta jest pożądana w przypadku posadzek minimalistycznych i odróżnia je od wykończeń produkowanych przemysłowo i sprzedawanych na metry. Również rysy włosowate stanowią nieodłączną część wykończenia posadzek o monolitowym charakterze. W zależności od konstrukcji podłoża nie można im całkowicie zapobiec, więc nie stanowią one wady technicznej.

 

Stosowanie

Krok po kroku do perfekcyjnej podłogi

  • Dzień 1: Przygotować podłoże i wyrównać z zastosowaniem Fußboden-Nivelliermasse 3115
  • Dzień 2: Dwukrotnie zagruntować powierzchnie z wykorzystaniem Multigrund LF 3084 – dobrze wymieszać Floortec 2K-Mineralico SL 470 z Floortec Härter 471; zaaplikować Mineralico za pomocą zgarniaka dystansowego i nadać strukturę za pomocą szpachli powierzchniowej
  • Dzień 3: Wypolerować powierzchnię z wykorzystaniem polerki jednotarczowej z zieloną nakładką; odkurzyć; zagruntować z wykorzystaniem Floortec 2K-Epoxi-Primer 473
  • Dzień 4: Aplikacja dwóch warstw uszczelniającej powłoki ochronnej Floortec 2K-Purolid T 876 (jedwabisty mat) lub Floortec 2K-Purolid T 877 (jedwabisty połysk)

Lista kolorów

Bezgraniczna różnorodność kolorów

Mineralne posadzki jastrychowe firmy Brillux są dostępne w 60 wybranych kolorach. W celu zapewnienia łatwej orientacji kolory zostały podzielone na tematy. Zapraszamy do szybkiego i niezawodnego wyszukania odpowiedniego połączenia kolorów dla swojego projektu.

Szare i szaro-beżowe odcienie odzwierciedlają panującą obecnie modę na tworzenie powierzchni podłogowych o betonowym charakterze.

Kolory przywodzące na myśl papryczki chili, pieprz cayenne, musztardę i cynamon. Do tworzenia intensywnych, gustownych dekoracji powierzchni podłogowych.

Kolory turkusowy i niebieski przywodzą na myśl plażę i ocean, a w połączeniu z czerwienią koralu tworzą wyraziste dekoracje powierzchni podłogowych.

Intensywna zieleń, czerwień i pomarańcz stanowią podstawę bajecznych dekoracji w kolorach najsłodszych pokus.

Ziemiste kolory i atrakcyjne odcienie szarości tworzą podstawę charakterystycznych dekoracji wnętrz w nowoczesnym stylu loftów.

 

Prosimy pamiętać, że ze względów technicznych wyświetlane na ekranie wzory oraz ich wydruki mogą odbiegać od kolorów oryginalnych. Zamówienia produktów Brillux należy składać wyłącznie po sprawdzeniu koloru w karcie kolorów.

Referencje

Niepowtarzalne wzory

Od biura architektów przez winnicę po muzeum: Mineralico firmy Brillux nadaje podłogom indywidualny charakter przemysłowy.