Przewiń w górę

System barwienia Brillux Niezawodne uzyskiwanie perfekcyjnych kolorów

Odpowiedni kolor nie jest dziełem przypadku. Niezależnie od tego, gdzie wykonywany jest projekt kolorystyczny: system barwienia Brillux szybko, wygodnie i niezawodnie dostarcza żądane rezultaty. Zapewnia on nieograniczoną różnorodność kolorów i praktycznie dowolny wybór produktów gwarantujących perfekcyjne i trwałe wykończenie powierzchni.

Niezawodny wybór odpowiedniego koloru jest jednak zależny od wielu czynników: Czy kolor jest znany i możliwy do uzyskania z wykorzystaniem wybranego produktu? Jak wygląda? Czy możliwe jest zastosowanie danej powłoki na systemie ociepleń ETICS? Czy możliwa jest szybka dostawa produktu? A na koniec: Ile kosztuje?

Niezawodne wyszukiwanie

Dzięki Brillux szybko można znaleźć odpowiedni kolor: za pomocą wzorników kolorów Scala, mobilnego skanera kolorów Pablo Digital, za pośrednictwem wyszukiwarki kolorów w Internecie, Kreatora Koloru lub w bezpośrednim kontakcie z doradcami Brillux i pracownikami Studiów Kolorów.

Skaner Kolorów Pablo

Pablo Digital 1625 BT: mobilnie i cyfrowo do celu

Skaner kolorów Pablo Digital gwarantuje imponującą precyzję pomiarów i wiele różnych funkcji. Dzięki trójwymiarowej technologii LED i trzem przesłonom pomiarowym do wyboru, niezawodnie rozpoznaje podłoża wielokolorowe i strukturalne, takie jak wykładziny dywanowe, zasłony czy tynki. Wyjątkową zaletą Pablo Digital jest jedyna w swoim rodzaju baza danych.

Najbliżej położony kolor jest wyszukiwany w ramach kart kolorów Brillux Scala, RAL, RAL Design i NCS. Ekskluzywne kody Spectrocodes pokrywają spektrum kolorów pośrednich. Dla wyszukanych kolorów wyświetlane są dodatkowo: współczynnik refleksyjności, grupa cenowa, a w przypadku kolorów intensywnych –zalecany kolor Basecode.

Ponadto dostępne jest wyświetlanie pasujących harmonii kolorystycznych oraz funkcja dyktowania. Kto chce dowiedzieć się, jako jaki produkt Brillux i w jakim opakowaniu jest dostępny wyszukany kolor – może w prosty sposób sprawdzić to za pośrednictwem funkcji wyszukiwania kolorów lub Aplikacji Brillux.

Skaner kolorów Color Diamond 1640

Skaner kolorów Color Diamond 1640 – rozpoznawanie kolorów za pomocą nowej aplikacji Brillux

Color Diamond 1640 firmy Brillux to niewielki, poręczny skaner kolorów umożliwiający szybkie i proste rozpoznawanie barw. Wystarczy przyłożyć urządzenie przypominające diament do powierzchni, a następnie klikając na ikonkę w aplikacji Brillux rozpocząć skanowanie koloru. Wynik jest bezprzewodowo przesyłany za pomocą funkcji Bluetooth do aplikacji Brillux zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Wśród wzorników kolorów Brillux lub RAL Classic oraz innych popularnych kart kolorów wyszukiwany jest kolor najbardziej zbliżony do koloru powierzchni wzorcowej. Ponadto oprócz współczynnika refleksyjności wyświetlane są również parametry koloru w formacie RGB, Lab oraz HEX.

W aplikacji można zapisywać zeskanowane kolory w folderach, udostępniać je oraz wykorzystywać w ramach różnych innych funkcji: przy tworzeniu aranżacji kolorystycznych, wyświetlaniu przykładowych obiektów lub wyszukiwaniu produktów w sklepie internetowym Brillux. 

 

Instalacje do mieszania farb

Najlepsza jakość Brillux, szybko i precyzyjnie

Kto od razu chce ze sobą zabrać wyszukany kolor: jest to możliwe dzięki wydajnej technologii maszynowej, innowacyjnemu oprogramowaniu, wysokiej jakości pastom koloryzacyjnym oraz asortymentowi obejmującemu ponad 100 najwyższej jakości produktów z możliwością barwienia. Każdy kolor można w każdej chwili powielić. Z optymalną siłą krycia do tworzenia perfekcyjnych wykończeń powierzchni. Na życzenie dostarczamy zabarwione materiały również bezpośrednio na miejsce budowy.

Atrakcyjne i kompaktowe dla specjalistycznych sklepów i przedsiębiorstw malarskich

Systemy mieszania farb Brillux to najnowocześniejsze, wygodne i łatwe w obsłudze instalacje mieszalnicze, przeznaczone dla specjalistycznych sklepów i przedsiębiorstw malarskich. Instalację mieszalniczą oraz asortyment można zestawić według indywidualnych potrzeb w myśl zasady systemowej.

Nasza skrojona na miarę koncepcja instalacji mieszalniczych obejmuje pasty alkidowe na bazie rozpuszczalników i/lub niezawierające rozpuszczalników pasty Aquatec, dwie maszyny dozujące lub jedną instalację mieszalniczą z urządzeniem do pomiaru kolorów lub skanerem kolorów.

Sprawdzony w sklepach specjalistycznych i przedsiębiorstwach malarskich – system mieszalniczy Scala Farbedition:

 • niewielkie zapotrzebowanie na przestrzeń dzięki maszynie dozującej o szerokości 88 cm
 • jedynie 16-20 past bez rozpuszczalników do koloryzacji produktów na bazie rozpuszczalników i wody
 • możliwość barwienia ponad 100 produktów: lakier Hydro-PU-Tec, lakiery i lazury na bazie rozpuszczalników, farby do ścian, farby na bazie żywicy silikonowej i farby silikatowe, akrylanowe farby elewacyjne, produkty Creativ, preparaty gruntujące i tynki, a także powłoki do betonu i podłóg
 • dla lakierów i lazur możliwość barwienia jest dostępna dla opakowań od 375 ml – w przypadku farb ściennych dla owalnych opakowań 1 l, 2,5 l, 5 l, 10 l oraz 15 l, gwarantujących łatwą obróbkę za pomocą wałka do farby bezpośrednio z opakowania
 • baza receptur oraz program do tworzenia receptur umożliwiający barwienie na każdy dowolny kolor
 • zawór dozujący Twin-Ball z systemem czyszczenia umożliwiającym precyzyjne dozowanie pasty: szybkie, dokładne, z możliwością reprodukcji, bez zasychania dyszy, przy minimalnym zużyciu pasty

System Anti-Graffiti

Precyzyjnie i punktowo

Zarówno na budynkach użyteczności publicznej, jak i na domach prywatnych: nielegalnie naniesione napisy i malunki nie są mile widziane. Ich usuwanie od lat uważane jest za pracochłonne i kosztowne.

Kto poszukuje ekologicznego, a jednocześnie ekonomicznego rozwiązania, znajdzie je w systemie Anti-Graffiti. Obróbce poddawana jest wyłącznie powierzchnia pokryta graffiti -– precyzyjnie i z wykorzystaniem odpowiedniego koloru. Niezawodnie i szybko.

Trzy kroki do precyzyjnie dobranego koloru

1. Pomiar i rekonstrukcja koloru elewacji

Mobilne urządzenie do pomiaru kolorów Brillux MF 100 automatycznie uwzględnia przy tym stopień zabrudzenia i strukturę podłoża, jak np. gładkie powierzchnie metalowe, drobne lub grube tynki.

2. Aplikacja powłoki gruntującej

W oparciu o dane podłoże powłoka gruntująca gwarantuje optymalną przyczepność warstwy nawierzchniowej i zapobiega przebijaniu graffiti oraz innych zabrudzeń i plam.

3. Zamalowanie danego miejsca precyzyjnie dobranym kolorem

Kolor elewacji wymieszany z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania jest aplikowany na warstwę gruntującą. W ten sposób graffiti staje się praktycznie niewidoczne.

System Basecode

Innowacyjne rozwiązanie dla krytycznych odcieni

Nie każdy kolor zapewnia dobre krycie. Mimo to nawet krytyczne kolory intensywne można aplikować szybko i niedrogo: z wykorzystaniem opracowanego przez firmę Brillux systemu Basecode.

Zasada jest prosta: dzięki kryjącej warstwie wstępnej w kolorze Basecode użytkownik oszczędza czas. Dwie kolejne warstwy intensywnego koloru końcowego wystarczają, aby zapewnić optymalną siłę krycia. W rezultacie powstaje homogeniczne wykończenie powierzchni o optymalnym rozprowadzaniu.

Zalety:

 • bardzo dobre krycie w przypadku krytycznych kolorów intensywnych
 • optymalna jakość w zakresie przyczepności, schnięcia i możliwości szlifowania
 • użycie przystępnych cenowo szarych kolorów Basecode jako podkładu
 • redukcja etapów pracy oraz zużycia materiału
 • niezawodne zalecenia Basecode w każdym oddziale Brillux oraz w programie do mieszania kolorów
 • <p>Każdy krytyczny kolor jest powiązany z indywidualnym kolorem Basecode (po lewej niekryjący układ warstw bez Basecode, po prawej układ warstw z Basecode).</p>

  Każdy krytyczny kolor jest powiązany z indywidualnym kolorem Basecode (po lewej niekryjący układ warstw bez Basecode, po…

System planowania kolorów Scala

System planowania kolorów Scala

Do dyspozycji jest 1514 kolorów gwarantujących łatwe i niezawodne planowanie aranżacji pomieszczeń elewacji.

..więcej