Przewiń w górę

System barwienia Brillux Niezawodne uzyskiwanie perfekcyjnych kolorów

Odpowiedni kolor nie jest dziełem przypadku. Niezależnie od tego, gdzie wykonywany jest projekt kolorystyczny: system barwienia Brillux szybko, wygodnie i niezawodnie dostarcza żądane rezultaty. Zapewnia on nieograniczoną różnorodność kolorów i praktycznie dowolny wybór produktów gwarantujących perfekcyjne i trwałe wykończenie powierzchni.

Niezawodny wybór odpowiedniego koloru jest jednak zależny od wielu czynników: Czy kolor jest znany i możliwy do uzyskania z wykorzystaniem wybranego produktu? Jak wygląda? Czy możliwe jest zastosowanie danej powłoki na systemie ociepleń ETICS? Czy możliwa jest szybka dostawa produktu? A na koniec: Ile kosztuje?

Niezawodne wyszukiwanie

Dzięki Brillux szybko można znaleźć odpowiedni kolor: za pomocą wzorników kolorów Scala, mobilnego skanera kolorów Pablo Digital, za pośrednictwem wyszukiwarki kolorów w Internecie, Kreatora Koloru lub w bezpośrednim kontakcie z doradcami Brillux i pracownikami Studiów Kolorów.

Skaner Kolorów Pablo

Pablo Digital 1625 BT: mobilnie i cyfrowo do celu

Skaner kolorów Pablo Digital gwarantuje imponującą precyzję pomiarów i wiele różnych funkcji. Dzięki trójwymiarowej technologii LED i trzem przesłonom pomiarowym do wyboru, niezawodnie rozpoznaje podłoża wielokolorowe i strukturalne, takie jak wykładziny dywanowe, zasłony czy tynki. Wyjątkową zaletą Pablo Digital jest jedyna w swoim rodzaju baza danych.

Najbliżej położony kolor jest wyszukiwany w ramach kart kolorów Brillux Scala, RAL, RAL Design i NCS. Ekskluzywne kody Spectrocodes pokrywają spektrum kolorów pośrednich. Dla wyszukanych kolorów wyświetlane są dodatkowo: współczynnik refleksyjności, grupa cenowa, a w przypadku kolorów intensywnych –zalecany kolor Basecode.

Ponadto dostępne jest wyświetlanie pasujących harmonii kolorystycznych oraz funkcja dyktowania. Kto chce dowiedzieć się, jako jaki produkt Brillux i w jakim opakowaniu jest dostępny wyszukany kolor – może w prosty sposób sprawdzić to za pośrednictwem funkcji wyszukiwania kolorów lub Aplikacji Brillux.

Skaner kolorów Color Diamond 1640

Skaner kolorów Color Diamond 1640 – rozpoznawanie kolorów za pomocą aplikacji Brillux

Color Diamond 1640 i Color Diamond mini firmy Brillux to niewielkie, poręczne skanery kolorów umożliwiające szybkie i proste rozpoznawanie barw. Wystarczy przyłożyć urządzenie przypominające diament do powierzchni, a następnie klikając na ikonkę w aplikacji Brillux rozpocząć skanowanie koloru.

Jak działa Color Diamond mini? Cyfrowe fasetowane oko należy przyłożyć do dowolnej powierzchni. Czujnik skanuje kolor bez konieczności kalibracji, dokonuje precyzyjnego pomiaru i przesyła wynik przez Bluetooth do bezpłatnej aplikacji Brillux na urządzeniu, np. smartfonie lub tablecie. Tutaj wyświetla się kolor najbliższy próbce oraz odcienie kolorystyczne w systemie barwienia Brillux Scala w najpopularniejszych kartach kolorów, a także w systemach RGB, Lab oraz HEX.

W aplikacji można zapisywać zeskanowane kolory w folderach, udostępniać je oraz wykorzystywać w ramach różnych innych funkcji: przy tworzeniu aranżacji kolorystycznych, wyświetlaniu przykładowych obiektów lub wyszukiwaniu produktów w sklepie internetowym Brillux. 

 

Color Diamond mini: Farbton Türkis
Color Diamond mini: Farbton Violett
Color Diamond mini: Einsatz an Kissenbezug
Color Diamond mini: Farbtonerkennung an Pflanzen
Color Diamond mini: Farbtonerkennung an Polstern

Nowy: Color Diamond mini

Poręczny mini zmieści się w każdej kieszeni spodni. Dzięki dwóm diodom LED może pracować niezależnie od oświetlenia otoczenia.

 • praktyczny i poręczny skaner kolorów ułatwiający pracę wykonawcom, architektom i projektantom
 • kolory wyświetlane są w systemie Brillux Scala, RAL Classic, RGB, Lab i HEX
 • zapisywanie, sortowanie i cyfrowe możliwości projektowania za pomocą aplikacji Brillux na urządzeniach z systemem Android lub iOS
 • długi czas pracy baterii do 6 miesięcy lub 3000 skanowań
 • w zestawie: Color Diamond mini, kabel do ładowania micro USB, pasek do przewieszania i worek do przechowywania

Instalacje do mieszania farb

Najlepsza jakość Brillux, szybko i precyzyjnie

Kto od razu chce ze sobą zabrać wyszukany kolor: jest to możliwe dzięki wydajnej technologii maszynowej, innowacyjnemu oprogramowaniu, wysokiej jakości pastom koloryzacyjnym oraz asortymentowi obejmującemu ponad 100 najwyższej jakości produktów z możliwością barwienia. Każdy kolor można w każdej chwili powielić. Z optymalną siłą krycia do tworzenia perfekcyjnych wykończeń powierzchni. Na życzenie dostarczamy zabarwione materiały również bezpośrednio na miejsce budowy.

Atrakcyjne i kompaktowe dla specjalistycznych sklepów i przedsiębiorstw malarskich

Systemy mieszania farb Brillux to najnowocześniejsze, wygodne i łatwe w obsłudze instalacje mieszalnicze, przeznaczone dla specjalistycznych sklepów i przedsiębiorstw malarskich. Instalację mieszalniczą oraz asortyment można zestawić według indywidualnych potrzeb w myśl zasady systemowej.

Nasza skrojona na miarę koncepcja instalacji mieszalniczych obejmuje pasty alkidowe na bazie rozpuszczalników i/lub niezawierające rozpuszczalników pasty Aquatec, dwie maszyny dozujące lub jedną instalację mieszalniczą z urządzeniem do pomiaru kolorów lub skanerem kolorów.

Sprawdzony w sklepach specjalistycznych i przedsiębiorstwach malarskich – system mieszalniczy Scala Farbedition:

 • niewielkie zapotrzebowanie na przestrzeń dzięki maszynie dozującej o szerokości 88 cm
 • jedynie 16-20 past bez rozpuszczalników do koloryzacji produktów na bazie rozpuszczalników i wody
 • możliwość barwienia ponad 100 produktów: lakier Hydro-PU-Tec, lakiery i lazury na bazie rozpuszczalników, farby do ścian, farby na bazie żywicy silikonowej i farby silikatowe, akrylanowe farby elewacyjne, produkty Creativ, preparaty gruntujące i tynki, a także powłoki do betonu i podłóg
 • dla lakierów i lazur możliwość barwienia jest dostępna dla opakowań od 375 ml – w przypadku farb ściennych dla owalnych opakowań 1 l, 2,5 l, 5 l, 10 l oraz 15 l, gwarantujących łatwą obróbkę za pomocą wałka do farby bezpośrednio z opakowania
 • baza receptur oraz program do tworzenia receptur umożliwiający barwienie na każdy dowolny kolor
 • zawór dozujący Twin-Ball z systemem czyszczenia umożliwiającym precyzyjne dozowanie pasty: szybkie, dokładne, z możliwością reprodukcji, bez zasychania dyszy, przy minimalnym zużyciu pasty

System Anti-Graffiti

Precyzyjnie i punktowo

Zarówno na budynkach użyteczności publicznej, jak i na domach prywatnych: nielegalnie naniesione napisy i malunki nie są mile widziane. Ich usuwanie od lat uważane jest za pracochłonne i kosztowne.

Kto poszukuje ekologicznego, a jednocześnie ekonomicznego rozwiązania, znajdzie je w systemie Anti-Graffiti. Obróbce poddawana jest wyłącznie powierzchnia pokryta graffiti -– precyzyjnie i z wykorzystaniem odpowiedniego koloru. Niezawodnie i szybko.

Trzy kroki do precyzyjnie dobranego koloru

1. Pomiar i rekonstrukcja koloru elewacji

Mobilne urządzenie do pomiaru kolorów Brillux MF 100 automatycznie uwzględnia przy tym stopień zabrudzenia i strukturę podłoża, jak np. gładkie powierzchnie metalowe, drobne lub grube tynki.

2. Aplikacja powłoki gruntującej

W oparciu o dane podłoże powłoka gruntująca gwarantuje optymalną przyczepność warstwy nawierzchniowej i zapobiega przebijaniu graffiti oraz innych zabrudzeń i plam.

3. Zamalowanie danego miejsca precyzyjnie dobranym kolorem

Kolor elewacji wymieszany z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania jest aplikowany na warstwę gruntującą. W ten sposób graffiti staje się praktycznie niewidoczne.

System Basecode

Innowacyjne rozwiązanie dla krytycznych odcieni

Nie każdy kolor zapewnia dobre krycie. Mimo to nawet krytyczne kolory intensywne można aplikować szybko i niedrogo: z wykorzystaniem opracowanego przez firmę Brillux systemu Basecode.

Zasada jest prosta: dzięki kryjącej warstwie wstępnej w kolorze Basecode użytkownik oszczędza czas. Dwie kolejne warstwy intensywnego koloru końcowego wystarczają, aby zapewnić optymalną siłę krycia. W rezultacie powstaje homogeniczne wykończenie powierzchni o optymalnym rozprowadzaniu.

Zalety:

 • bardzo dobre krycie w przypadku krytycznych kolorów intensywnych
 • optymalna jakość w zakresie przyczepności, schnięcia i możliwości szlifowania
 • użycie przystępnych cenowo szarych kolorów Basecode jako podkładu
 • redukcja etapów pracy oraz zużycia materiału
 • niezawodne zalecenia Basecode w każdym oddziale Brillux oraz w programie do mieszania kolorów
 • <p>Każdy krytyczny kolor jest powiązany z indywidualnym kolorem Basecode (po lewej niekryjący układ warstw bez Basecode, po prawej układ warstw z Basecode).</p>

  Każdy krytyczny kolor jest powiązany z indywidualnym kolorem Basecode (po lewej niekryjący układ warstw bez Basecode, po…

System planowania kolorów Scala

System planowania kolorów Scala

Do dyspozycji jest 1514 kolorów gwarantujących łatwe i niezawodne planowanie aranżacji pomieszczeń elewacji.

..więcej