Przewiń w górę

Dla zdrowia Zdrowie jest naszym priorytetowym celem

Atrakcyjne aranżacje i ochrona zdrowia – firma Brillux łączy te dwa aspekty. Koniec końców kwestie zdrowia odgrywają dla coraz większej liczby osób centralną rolę przy podejmowaniu decyzji o wyborze danego produktu. Nasz asortyment obejmuje produkty spełniające najwyższe standardy w zakresie ochrony zdrowia praktycznie dla każdego zakresu zastosowania:

 • wodorozcieńczalne lakiery i podkłady gruntujące bez aromatów
 • wolne od rozpuszczalników powłoki ścienne ELF
 • materiały niezawierające alergenów

A to wszystko z zachowaniem wysokiej bezkompromisowej jakości Brillux.

Znaki jakości

Bez konserwantów

Środki konserwujące są zazwyczaj stosowane w farbach dyspersyjnych w celu wydłużenia ich przydatności. Jednakże u bardzo wrażliwych osób mogą one wywoływać reakcje alergiczne. Kto pragnie zagwarantować użytkownikom pełne bezpieczeństwo, znajdzie w asortymencie firmy Brillux doskonały produkt: asortyment Vita spełnia wymogi w zakresie jak naczystszego klimatu w pomieszczeniach.

Brak konserwantów jest szczególną zaletą zwłaszcza podczas stosowania w obszarach wrażliwych, takich jak pokoje dziecięce, sypialnie i pokoje dzienne. Wysokiej jakości dyspersje gwaratujące nieszkodliwość dla zdrowia zapewniają również swobodę projektowania kolorystycznego. Więcej na ten temat "Farby do wnętrz".

ELF – całkowicie bez rozpuszczalników

Połączenie kreatywności z nieszkodliwością dla zdrowia? Dzięki Brillux jest to możliwe! Z wykorzystaniem naszych produktów można realizować kompleksowe koncepcje mieszkaniowe, stawiające na pierwszym planie dobre samopoczucie użytkowników. Dotyczy to w szczególności dyspersji ELF. Skrót ELF oznacza szczególnie niską emisję oraz brak zawartości rozpuszczalników i plastyfikatorów:

 • produkty są wolne od plastyfikatorów i tzw. cieczy wysokowrzących
 • wolne od substancji powodujących fogging (łapanie kurzu z powietrza)

Dyspersje ELF są wyjątkowo nieszkodliwe dla zdrowia: doskonale nadają się do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych i pracy oraz we wrażliwych otoczeniach, takich jak przedszkola, szkoły i szpitale.

ELF – całkowicie bez rozpuszczalników
 

Badanie AgBB wyznacza standardy

Niemiecka komisja zajmująca się oceną wpływu substancji budowlanych na zdrowie (AgBB), w której skład wchodzi Federalny Urząd ds. Ochrony Środowiska, opracowała obowiązujący ogólnie schemat oceny emisji lotnych i nielotnych substancji organicznych (LZO), zawartych w produktach budowlanych.

Schemat ten opiera się na tzw. badaniu komorowym: w różnych odstępach czasowych mierzona jest emisja bardzo lotnych, lotnych i nielotnych związków organicznych z jednej próbki. Następujące produkty Brillux spełniają surowe kryteria AgBB:

 

Błękitny Anioł: zdrowe i ekologiczne mieszkanie

Ten ekologiczny symbol uzyskują jedynie produkty wykazujące niską zawartość substancji szkodliwych lub zawierające materiały pochodzące z recyklingu – jak np. system ociepleń ETICS MW Ecotop czy raufaza Brillux.

Włókniny igłowane Brillux to nie tylko niezwykle wytrzymałe tekstylne wykładziny podłogowe o wszechstronnym zastosowaniu, ale również produkty odznaczające się niezwykle niską emisją substancji szkodliwych, posiadające certyfikat Błękitnego Anioła.

Produkty sprzyjające zdrowym pomieszczeniom mieszkalnym w asortymencie lakierów i lazur: Brillux Lacryl. Te powłoki do stosowania wewnątrz łączą zdrowie z atrakcyjną kolorystyką. Wyróżniają się ponadto wysoką jakością i długą żywotnością.

Brillux Lacryl odpowiada najnowszemu stanowi techniki i spełnia wszystkie wymogi znaku ekologicznego – zapewniając najwyższą nieszkodliwość dla zdrowia i konsekwentną ochronę środowiska.

 

EN 71-3: bezpieczeństwo zabawek

Celem firmy Brillux jest więcej niż tylko tworzenie zdrowego klimatu w pomieszczeniach mieszkalnych i pracy. Dbamy również o to, aby dzieci mogły się bawić. Dlatego też nasze wolne od aromatów produkty na bazie wody spełniają wymogi normy "Bezpieczeństwa zabawek" EN 71-3. Są one

 • odporne na ślinę i pot
 • przeznaczone do powlekania zabawek dla dzieci

Bez aromatów

Bez aromatów: najlepszy wybór dla najwyższych wymogów

Kompetencje w zakresie badań i rozwoju mają w firmie Brillux długą tradycję: dlatego też opracowanie nowej generacji innowacyjnych, wydajnych lakierów w roku 1996 było naturalnym krokiem w rozwoju. Bez aromatów i o łagodnym zapachu – lakiery i podkłady gruntujące Impredur od wielu lat należą do najlepszych na rynku.

 • <p>Wartość ED<sub>50</sub> określająca „względne natężenie zapachu”, wynosi w przypadku izoparafiny jedynie około 1/60 wartości, jaką wykazuje benzyna lakiernicza.</p>

  Wartość ED50 określająca „względne natężenie zapachu”, wynosi w przypadku izoparafiny jedynie około 1/60 wartości, jaką…

 • <p>Izoparafina zawiera znacznie mniej aromatów niż pozbawiona aromatów benzyna lakiernicza.</p>

  Izoparafina zawiera znacznie mniej aromatów niż pozbawiona aromatów benzyna lakiernicza.

Produkty bez konserwantów

Zdrowe i kolorowe wnętrza

Zdrowe i kolorowe wnętrza

Czeka na Ciebie wiele udanych projektów: Przedstawiamy 
nowy świat Brillux Vita.

..więcej

Najlepszy wybór dla ochrony zabytków i zdrowych pomieszczeń mieszkalnych

Farby silikatowe także są wolne od konserwantów. Ze względu na swoją alkaliczność, czyli wysoki współczynnik pH doskonale nadają się dla alergików.

Dodatkowo dzięki wysokiej alkaliczności powierzchnie na zewnątrz są wyposażone w naturalną ochronę przed glonami i grzybami, a wewnątrz produkty silikatowe zapobiegają powstawaniu pleśni. Produkty silikatowe firmy Brillux to także gwarancja zdrowego klimatu w pomieszczeniach oraz optymalnej ochrony zabytków.

 

Ochrona przed pleśnią

Ochrona przed pleśnią i grzybami

Ochrona przed pleśnią i grzybami

Dowiedz się jak powstaje pleśń, jak ją zwalczać i jak w naturalny sposób zapobiegać powstawaniu nowych zarodników.  

 

..więcej

O firmie

Firma Brillux to przedsiębiorstwo rodzinne w rękach czwartego pokolenia, które oferuje pracownikom ..więcej niż farby.

..więcej

Jakość i ochrona środowiska

W przypadku produktów stawiamy nie tylko na jakość. Równie istotne: wykorzystanie przyjaznych dla środowiska.

..więcej