Przewiń w górę

Odpowiednie wyposażenie statków Kotwice w górę!

W szczególności w przypadku stosowania produktów na statkach morskich pływających pod banderami państw Unii Europejskiej, obowiązują specjalne wymogi związane z zastosowanymi na nich produktami. Opracowana przez Międzynarodową Organizację Morską IMO (International Maritime Organisation) dyrektywa 2014/90/UE dotycząca wyposażenia statków zawiera odpowiednie kryteria produktów gwarantujące bezpieczeństwo zdrowia i środowiska naturalnego na statkach morskich. Są one surowsze niż regulacje obowiązujące dla statków śródlądowych.

Surowe wymogi

Poniższe produkty Brillux spełniają te surowe wymogi, a dodatkowo są regularnie poddawane kontrolom przez niemiecki urząd ds. bezpieczeństwa statków. Potwierdza to symbol kotwicy zamieszczony na etykiecie produktu.

Dyspersje i masy szpachlowe można stosować np. w korytarzach, kajutach oraz pomieszczeniach rekreacyjnych, lakiery doskonale nadają się do pokrywania ościeżnic drzwiowych i poręczy.

Produkty

 

Dokumenty wymagane w przypadku zastosowania produktów na statkach, np. deklaracje zgodności i certyfikaty badania typu WE można znaleźć w katalogu produktów oraz otrzymać w każdym oddziale firmy Brillux.

Dla statków pływających pod nieeuropejską banderą obowiązują inne regulacje wydawane przez poszczególne kraje. Certyfikaty firmy Brillux są przykładowo akceptowane również przez amerykańską Straż Wybrzeża U.S. Coast Guard.

Doradztwo Techniczne

Doradztwo Techniczne

Nasi doradcy techniczni oferują wsparcie w realizacji Państwa projektów – kompetentnie, indywidualnie i z zachowaniem najwyższej jakości.

..więcej