Przewiń w górę

O firmie Brillux ..więcej niż farby

Firma Brillux oferuje bezpośrednie i kompleksowe usługi w zakresie lakierów i farb. Nasz asortyment obejmujący ponad 12 000 artykułów zawiera doskonale dostosowane do siebie produkty i innowacyjne systemy umożliwiające wykonywanie wszystkich zadań związanych z malowaniem, lakierowaniem i sztukatorstwem. A wszystko to z zachowaniem bezkompromisowej jakości Brillux. Dzięki ponad 190 oddziałom w Niemczech, we Włoszech, w Holandii, Austrii, Polsce oraz Szwajcarii również w Państwa okolicy.

Jako przedsiębiorstwo rodzinne z czterema zakładami produkcyjnymi w Niemczech firma Brillux jest kompetentnym partnerem dla rzemieślników, architektów, projektantów, przedstawicieli gospodarki mieszkaniowej, handlu i przemysłu – od ponad 130 lat.

Kontakty

Brillux Polska

Unternehmenszentrale Brillux Münster

  +48 91 88157-00

  +48 91 88157-15

  info@brillux.pl

Filozofia

Brillux – bezpośrednia jakość

Jako odnoszące sukcesy, niezależne przedsiębiorstwo rodzinne w rękach piątego pokolenia opieramy naszą działalność na niezmiennie wysokiej jakości produktów, ekologicznym oraz ekonomicznym podejściu, a przede wszystkim długotrwałym przywiązaniu klientów.

Klientów traktujemy jak naszych partnerów. To wiele ułatwia i tworzy poczucie bliskości. I to właśnie w tej bliskości kryje się różnica. Znamy wyzwania związane z Państwa pracą. Chętnie wspólnie z Państwem wybiegamy myślami w przyszłość.

Hasło "..więcej niż farby" oznacza dla nas postrzeganie wymogów branżowych w perspektywie długoterminowej i wspieranie naszych klientów obecnie i w przyszłości innowacyjnymi i ekonomicznymi ideami w ramach partnerskiej współpracy. Działamy przy tym jako usługodawca dostarczający rozwiązania problemów w postaci usług wykraczających poza przyjęte standardy.

Jako bezpośredni dystrybutor nie jesteśmy jedynie producentem i sprzedawcą, ale również napędem innowacji oraz powiernikiem dla potrzeb rzemiosła, handlu, architektów oraz gospodarki mieszkaniowej. Bezpośrednia filozofia Brillux to praktyczna podstawa naszej działalności. W ramach partnerskiej współpracy z firmą Brillux korzystają Państwo z sieci dystrybucyjnej złożonej z ponad 190 oddziałów w Niemczech, we Włoszech, w Holandii, Austrii, Polsce i Szwajcarii. Jesteśmy zawsze w Państwa okolicy – wszędzie tam, gdzie nas Państwo potrzebują.

Historia

Kompetencje w zakresie farb od 1889 roku

Od samego początku oferta przedsiębiorstwa obejmowała, oprócz wysokiej jakości produktów, doskonałe usługi oraz odpowiednią opiekę dla klientów z branży handlowej i rzemieślniczej. Zorientowanie na klienta nieprzerwanie stanowi podstawę naszej działalności. To nasza "filozofia bezpośredniego kontaktu Brillux", która oprócz hasła "..więcej niż farby" stanowi klucz do naszych sukcesów. Oraz do Państwa zadowolenia.

Kamienie milowe
 • 1889 Założenie firmy Hobrecker & König przez Wilhelma Königa
 • 1932 Walther König staje się jedynym właścicielem przedsiębiorstwa w drugim pokoleniu
 • 1948 Rozpoczęcie własnej produkcji
 • 1963 Franz-Wilhelm Koenig zostaje prezesem firmy w trzecim pokoleniu
 • 1967 Zakup terenu firmy przy ulicy Weseler Straße w Münster
 • 1968 Uruchomienie produkcji farb dyspersyjnych
 • 1972 Uruchomienie produkcji lakierów
 • 1974 Przejęcie J.D. Flügger, Hamburg (rok założenia 1783)
 • 1977 Wkroczenie na rynek holenderski
 • 1984 Przejęcie Herberts Baufarben, Wuppertal
 • 1987 Uruchomienie w pełni zautomatyzowanego magazynu centralnego z ponad 9 600 miejscami paletowymi
 • 1988 Wprowadzenie obecnego logo Brillux jako nowego, kompaktowego znaku firmowego
 • 1989 Brillux obchodzi 100-lecie istnienia
 • 1994 Peter König zostaje prezesem firmy w czwartym pokoleniu
 • 1999 Uruchomienie centrum dystrybucji z około 24 500 miejscami paletowymi
 • 2004 Zakończenie budowy nowego Centrum Klienta Brillux oraz MalerMarkt w siedzibie głównej w Münster
 • 2005 Wkroczenie na rynek austriacki
 • 2007 Wkroczenie na rynek szwajcarski, a także uruchomienie nowego Centrum Badań i Rozwoju w Münster
 • 2008 Uruchomienie rozszerzonego centrum dystrybucji z 42 450 miejscami paletowymi
 • 2011 Przeprowadzka do nowej centrali biurowej Brillux
 • 2014 Brillux obchodzi 125-lecie istnienia z udziałem ponad 43 000 gości z 19 krajów
 • 2015 Wkroczenie na polski rynek
 • 2016 Wkroczenie na włoski rynek, a także utworzenie centrum kształcenia i doskonalenia zawodowego dla pracowników, rzemieślników i architektów
 • 2017 Rozszerzenie centrum dystrybucji z około 60 000 miejscami paletowymi
 • 2019 Zakończenie budowy hotelu B-Wohnen naprzeciwko centrali w Münster w celu rozbudowy kampusu Brillux w tym budowa mostu łączącego hotel z siedzibą firmy
 • 2021 Przeniesienie magazynu i biur do nowej, południowej części biurowej  siedziby głównej w Münster i otwarcie dużej sali kinowej „B-Tarium” w siedzibie firmy w Münster
 • 2022 Rozpoczęcie ogólnokrajowego nadawania Brillux Radio w systemie DAB+
 • 2023 Robert König zostaje dyrektorem zarządzającym firmy

 

Hotel „B-Wohnen”

Hotel Brillux „B-Wohnen” należy do kampusu Brillux położonego w siedzibie głównej w Münster. Służy on nie tylko jako nocleg dla naszych gości, ale także jako miejsce spotkań dla licznych wewnętrznych i zewnętrznych uczestników szkoleń z naszej Akademii. Komfort i dobre samopoczucie naszych gości i pracowników są naszym największym priorytetem. Oprócz 60 pokoi i 114 łóżek, w B-Wohnen znajdują się przestronne strefy wypoczynku i sale konferencyjne.

Z zewnątrz przyciąga wzrok wielu przechodniów: Goście wchodzą do B-Wohnen z terenu zakładu przez most i w ten sposób nie przeszkadzają mieszkańcom sąsiedniego osiedla.

Przyjemne wieczory w sali kominkowej z biblioteką: Nowoczesne projektowanie wnętrz zawsze dostarcza nowych perspektyw w każdej niszy. Salon z kominkiem to idealne miejsce na wypoczynek po pracy.

Przestronna i otwarta kuchnia na parterze nie pozostawia nic do życzenia. Proste linie w połączeniu z ciepłymi, ziemistymi kolorami podłóg i ścian tworzą prawdziwą oazę dobrego samopoczucia.

Badania i rozwój

2600 m² innowacji

Dział Badań i Rozwoju to centrum innowacji firmy Brillux. Na powierzchni 2600 metrów kwadratowych i dwóch kondygnacjach powstają nowe produkty i rozwiązania systemowe. Dotychczasowe produkty są stale kontrolowane i udoskonalane. Ponad 60 chemików, laborantów i inżynierów codziennie pracuje nad nowymi recepturami dla czterech zakresów działalności, a przyświeca im jeden cel: podtrzymać wysokie wymogi stawiane produktom Brillux pod względem jakości.

W naszym centrum badań i rozwoju w Münster szukamy również przyszłościowych rozwiązań oraz koncepcji umożliwiających jeszcze bardziej ekonomiczną pracę oraz sposobów na zagwarantowanie jeszcze lepszej jakości.

Opracowujemy produkty i usługi, które sprawiają, że wykonywane prace są jeszcze lepsze, bardziej wszechstronne i efektywne. A także innowacyjne i jeszcze bardziej nieszkodliwe dla środowiska produkty oraz procesy produkcyjne. Liczne symbole kontroli jakości potwierdzają nasze starania w tym zakresie. Wszystko to zapewnia Państwu znaczną przewagę nad konkurencją i pomaga zagwarantować sukces.

Kompetencje w zakresie badań i rozwoju są napędem dla naszej działalności i mają dla nas ogromne znaczenie. Postęp jest możliwy, gdy konstruktorzy produktów mają swobodę odkrywania nowych sposobów i dróg. Dzięki swoim nowatorskim produktom firma Brillux często jest pionierem w branży.

Kompletny asortyment

12 000 produktów na każde zapotrzebowanie

Nasz kompletny asortyment produktów najwyższej jakości jest dostępny w każdym oddziale firmy. Farby do wnętrz i elewacji, lakiery i lazury, tynki, systemy ociepleń ETICS, produkty do aranżacji wnętrz, powłoki podłogowe, ochrona betonu, narzędzia i wiele więcej – wszystko to otrzymają Państwo w jednym miejscu.

A wszystko to z zachowaniem bezkompromisowej jakości Brillux. Wszystkie produkty tworzą funkcjonalne systemy, które zwiększają zakres zastosowania poszczególnych artykułów.

Logistyka

Jakość just in time

Centrum dystrybucji firmy Brillux jest jednym z najbardziej nowoczesnych w branży. Pojemność magazynu wynosi ponad 60 000 europalet. Dzięki zastosowaniu otwartego i elastycznego systemu możemy błyskawicznie reagować na każdy rozwój rynkowy, a oprócz wysokiej niezawodności dostaw gwarantować również krótki czas oczekiwania.

Codziennie korzystamy z ponad 900 własnych pojazdów obsługujących naszych klientów i poszczególne oddziały firmy. W ten sposób klienci czerpią korzyści z naszego systemu logistyki stanowiącego najgęstszą i najwydajniejszą sieć w branży.

Zakłady produkcyjne

Standard jakości – cztery razy w Niemczech

Nasze cztery zakłady w Münster, Herford, Malsch k. Karlsruhe oraz w Unna zaliczają się do najlepszych technicznie w Europie. Produkcja jest stale dostosowywana do wymogów rynkowych oraz możliwości technicznych, niezwykle wydajna, czysta, a ponadto gwarantuje oszczędność surowców. Wszystkie zakłady są ze sobą połączone, co zapewnia najwyższe standardy jakości oraz optymalną ochronę środowiska.

 • <p>Siedziba główna Brillux w Münster: produkcja lakierów i dyspersji</p>

  Siedziba główna Brillux w Münster: produkcja lakierów i dyspersji

 • <p>Zakład produkcyjny Brillux w Herford: produkcja tynków, dyspersji oraz klejów</p>

  Zakład produkcyjny Brillux w Herford: produkcja tynków, dyspersji oraz klejów

 • <p>Zakład produkcyjny Brillux w Malsch k. Karlsruhe: produkcja tynków, dyspersji oraz klejów proszkowych</p>

  Zakład produkcyjny Brillux w Malsch k. Karlsruhe: produkcja tynków, dyspersji oraz klejów proszkowych

 • <p>Pozwala to oszczędzić <a href="http://www.brillux-industrielack.de/" title="Brillux Industrielack" target="_blank" class="external-link-new-window" rel="noreferrer">Zakład produkcji lakierów przemysłowych Brillux</a> w Unna: produkcja lakierów mokrych i proszkowych do wykorzystywania w ramach powłok przemysłowych</p>

  Pozwala to oszczędzić Zakład produkcji lakierów przemysłowych Brillux w Unna: produkcja lakierów mokrych i proszkowych…

Kariera w Brillux

Kariera w Brillux

Czy chcą Państwo dołączyć do zespołu Brillux? Oferujemy Państwu liczne możliwości rozpoczęcia kariery w naszej firmie.

..więcej