Przewiń w górę

Stylowa elewacja, Düsseldorf

Rozbudowa i nowy podział kolorystyczny.

Dane

Lokalizacja Wissmannstr. 18, 40219 Düsseldorf

Architekci i projektanci hecker architekten, Düsseldorf

Wykonanie Firma malarska Egon Reipen und Sohn, Neuss

 • <p>Secesyjna elewacja została gruntownie odnowiona, a podział na trzy piętra sprytnie zamaskowany niskimi balustradami i zrekonstruowanym zębatym gzymsem na wysokości okapu sąsiadującego budynku.</p>

  Secesyjna elewacja została gruntownie odnowiona, a podział na trzy piętra sprytnie zamaskowany niskimi balustradami i zrekonstruowanym zębatym gzymsem na wysokości okapu sąsiadującego budynku.

 • <p>Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.</p>

  Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.

 • <p>Od powstania budynku brakowało dwóch górnych pięter, co zostało doskonale zamaskowane niskimi balustradami i zrekonstruowanymi zębatymi gzymsami.</p>

  Od powstania budynku brakowało dwóch górnych pięter, co zostało doskonale zamaskowane niskimi balustradami i zrekonstruowanymi zębatymi gzymsami.

 • <p>Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.</p>

  Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.

 • <p>Nowoczesny podział elewacji nawiązuje do pionowych linii charakterystycznych dla architektury secesyjnej.</p>

  Nowoczesny podział elewacji nawiązuje do pionowych linii charakterystycznych dla architektury secesyjnej.

 • <p>Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne.</p>

  Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne.

 • <p>Ze starej zabudowy dziedzińca zachowano jedynie środkową część wykonaną z wysokiej jakości materiałów: ze starymi sufitami drewnianymi, pruskim sklepieniem kolebkowym, ciepłymi ścianami z cegieł i oknami o wyważonych proporcjach.</p>

  Ze starej zabudowy dziedzińca zachowano jedynie środkową część wykonaną z wysokiej jakości materiałów: ze starymi sufitami drewnianymi, pruskim sklepieniem kolebkowym, ciepłymi ścianami z cegieł i oknami o wyważonych proporcjach.

Po zakończeniu kompleksowego remontu obejmującego rozbudowę i podział kolorystyczny, budynek przedstawia spójną kompozycję – zarówno sam w sobie, jak i w połączeniu z sąsiadującymi zabudowaniami.

Posesja obejmuje secesyjny budynek miejski z roku 1894, wybudowany jako bliźniak, któremu od zawsze brakowało dwóch pięter. Pierwotny plan przewidywał identyczną liczbę pięter dla obu budynków. Do drugiego piętra kompleks ozdabiała delikatna elewacja z rzeczowym parterem i wjazdem na wewnętrzny dziedziniec. Zmiana właściciela nieruchomości otworzyła możliwości rozbudowy i ujednolicenia wyglądu. Zaprojektowano i zrealizowano dodatkowe trzy piętra. Piętro ponadplanowe zostało bardzo sprytnie wkomponowane w budynek, a pierwotna elewacja poddana precyzyjnej odbudowie. Niskie balustrady na trzecim piętrze z historycznymi poręczami jako zabezpieczenie przed upadkiem oraz zrekonstruowany zębaty gzyms na wysokości okapu sąsiadującego budynku, tuszują obecność dodatkowego piętra. Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.
 
Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne. Piętra budynku zostały od siebie oddzielone białymi gzymsami nadającymi elewacji lekkości. Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.

Zastosowane produkty