Przewiń w górę

Willa miejska, Neuwied, Niemcy

Stary urok powraca w nowym wydaniu

Dane

Lokalizacja Hermannstraße 64, 56564 Neuwied, Niemcy

Inwestor Torsten Kuchenrer, Neuwied, Niemcy

projekt kolorystyczny Studio Kolorów Brillux we Frankfurcie

Wykonanie Maler + Kunstdesign Dani, Neuwied, Niemcy

 • <p>Dzięki stylowej renowacji elewacji w wykonaniu najwyższej jakości powstało prawdziwe dzieło sztuki.</p>

  Dzięki stylowej renowacji elewacji w wykonaniu najwyższej jakości powstało prawdziwe dzieło sztuki.

 • <p>Niczym dotknięciem magicznej różdżki...</p>

  Niczym dotknięciem magicznej różdżki...

 • <p>... budynek promienieje nowym blaskiem.</p>

  ... budynek promienieje nowym blaskiem.

 • <p>Koncepcja kolorystyczna obejmuje wszystkie elementy ścian, zarówno drewniane, jak i metalowe, a jej wygląd jest bardzo spójny i wyważony.</p>

  Koncepcja kolorystyczna obejmuje wszystkie elementy ścian, zarówno drewniane, jak i metalowe, a jej wygląd jest bardzo spójny i wyważony.

 • <p>Odnowie poddane zostały również okna i okiennice.</p>

  Odnowie poddane zostały również okna i okiennice.

 • <p>Wszystkie elementy elewacji i ozdób zostały zebrane i odnowione z zachowaniem najwyższej jakości.</p>

  Wszystkie elementy elewacji i ozdób zostały zebrane i odnowione z zachowaniem najwyższej jakości.

W obecnych czasach znaczenia nabiera dziedzictwo kulturowe, jakim są zabytkowe budynki. Utrzymanie tych cennych nieruchomości z zachowaniem dobrego stylu nie zawsze jest jednak możliwe. Wybudzenie śpiącej królewny ze stuletniej drzemki, ponowne założenie Kopciuszkowi odpowiednich szat, a niekiedy nawet uzdrowienie ran po nieudanych „zabiegach kosmetycznych” sprzed kilkudziesięciu lat – wszystko to wymaga inwestycji, intuicji i umiejętności.

Udało się to w ramach renowacji tej świeżo rozświetlonej willi w stylu późnoklasycystycznym w Neuwied. Jeszcze do niedawna wyglądała ona zupełnie inaczej. Urok minionych lat był wprawdzie jeszcze widoczny, ale „farba się starła” – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Często oznacza to początek końca. Następuje wtedy powolny okres niszczenia aż do rozbiórki lub beznamiętny remont z usunięciem elementów sztukatorskich, montażem wielkoformatowych okien i demontażem okiennic.

Nie w przypadku budynku mieszkalnego Kücherer w Neuwied: po renowacji obiekt promienieje nowym blaskiem. Uwzględniono i odnowiono przy tym nie tylko wszystkie elementy elewacji i ozdób z zachowaniem najwyższej jakości. Odnowie poddane zostały również okna i okiennice. Koncepcja kolorystyczna obejmuje wszystkie elementy ścian, zarówno drewniane, jak i metalowe, a jej wygląd jest bardzo spójny i wyważony.

Porównanie przed i po nie pozostawia żadnych wątpliwości: dzięki stylowej renowacji elewacji i wysokiej jakości wykonaniu w połączeniu z zastosowaniem powłok mineralnych powstał prawdziwy klejnot, zgodnie ze hasłem przewodnim architekta Luigiego Snozzi: „Kiedy budujesz dom, myśl o całym mieście”.

Wykorzystane produkty