Przewiń w górę

Studia Kolorów Brillux Doświadczenie i zamiłowanie do kolorów

Czy potrzebują Państwo wsparcia w aranżacji kolorystycznej i szukają inspiracji u zaangażowanych projektantów koloru? Czy przykładają Państwo dużą wagę do atrakcyjnych form prezentacji? W szczególności w przypadku wymagających projektów konieczna jest niesłychana precyzja i zamiłowanie do detali. W Studiach Kolorów Brillux znajdą Państwo zarówno doświadczenie, jak i zaangażowanie w projektowanie kolorystyczne.

Ihr Kontakt

Brillux Farbstudios

  +49 251 7188-6150

  +49 251 7188-51075

  farbstudio@brillux.de

Pięć etapów do celu

1. Wspólnie do celu aranżacyjnego: analiza stanu i celów

Profesjonalny projekt kolorów wymaga dialogu: komunikacji i współpracy między zleceniodawcami, osobami podejmującymi decyzje i projektantami.

2. Przekazanie szablonów dekoracyjnych

Jako podstawy koncepcji kolorystycznej służą

  • dane CAD wszystkich dostępnych na rynku programów architektonicznych
  • rysunki budowlane i plany lokalizacji oraz
  • zdjęcia obiektu (widok ogólny, detaliczny, otoczenie)
3. Opracowanie koncepcji kolorów

Przy tworzeniu koncepcji kolorów uwzględniane są wszystkie aspekty: styl budowli, oświetlenie, wymogi administracyjne, aktualne trendy kolorystyczne, psychologia kolorów oraz przyzwyczajenia związane z postrzeganiem.

4. Faza uzgodnienia

Opracowana koncepcja jest przedstawiana i objaśniana zleceniodawcy:

  • przekazanie projektów w postaci plików PDF lub JPG
  • w razie potrzeby modyfikacje we współpracy ze zleceniodawcą
5. Końcowa prezentacja projektów kolorystycznych

Opracowana prezentacja obejmuje

  • wizualizacje 3D lub prezentacje 2D
  • wydruk perspektywiczny w formie cyfrowej, renderowany lub film wideo
  • precyzyjne odzwierciedlenie powierzchni budynku
  • widoki ogólne i detaliczne
  • wykorzystanie w prezentacji kolorów rzeczywistych

Wizualizacja 3D

Wizualizacje 3D przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych

Im bardziej realistycznie przedstawiona jest kolorowa elewacja lub wystrój wnętrza, tym łatwiej jest przekonać odbiorcę do danej koncepcji. W ten sposób prezentacje 3D umożliwiają sprawną komunikację i pomagają w podejmowaniu decyzji, ponieważ obrazowe przedstawienie projektu pozwala go szybciej zrozumieć.

Jeszcze przed przystąpieniem do malowania, właściciele i użytkownicy budynku mogą zobaczyć jak będzie on wyglądał z każdej perspektywy. Bogate w detale wizualizacje podnoszą wartość projektu. Wizualizacje 3D niosą również wiele korzyści podczas spotkań najemców i właścicieli budynków, podczas których każdy uczestnik otrzymuje realistyczny obraz zaprojektowanej przestrzeni.

Tekstury i kolory powinny zostać uwzględnione już w fazie planowania. Tak samo ważne jak dokładność projektu jest to, aby dostosować pomysły do indywidualnych preferencji użytkownika.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług związanych z projektowaniem kolorystycznym:

Fotorealistyczne wizualizacje 3D

Odwzorowanie materiałów w wizualizacji

Oprócz kolorów i stopnia połysku powierzchni, bardzo ważną rolę w wizualizacji odgrywają również struktury i gładkość powłok ściennych. Dlatego Brillux stworzył własne obrazy tekstur, które są stosowane w renderingu. W ten sposób możliwa jest dokładna wizualizacja powłok ściennych, wybranych we współpracy z doradcami technicznymi Brillux.

Okulary VR

Okulary VR oferują użytkownikom możliwość swobodnego poruszania się w (jeszcze nieistniejącej) rzeczywistości. Za pomocą okularów VR decyzje związane z realizacją projektu mogą być podejmowane "bezpośrednio" na miejscu obiektu.

Panorama 360 stopni

W projektach, w których stosuje się panoramę 360 stopni, definiowane są różne punkty widzenia. Z tych punktów można "rozejrzeć się" w trybie 360 stopni. Interaktywne aplikacje internetowe firmy Brillux mogą być używane na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie.

Wizualizacje 3D w formie filmu

Nowe formy prezentacji i współczesna wizualizacja umożliwiają uzyskanie realistycznego wrażenia dzięki wirtualnym spacerom oraz perspektywom. W ten sposób już w fazie przygotowania projektu można poddać go wstępnej ocenie, zarówno w przypadku aranżacji wnętrza jak i elewacji.

Przykłady aranżacji

Obiekty referencyjne

Obiekty referencyjne

Architektura opiera się na współgraniu kolorów i kształtów. Często to dopiero barwa sprawia, że dany kształt zyskuje miano prawdziwej architektury.

..więcej