Przewiń w górę

System planowania kolorów Scala Zapraszamy do poznania istoty koloru!

Brillux Scala to system planowania kolorów do wnętrz i elewacji. Wszystkie 1514 kolorów zostało starannie wyselekcjonowanych według kryteriów określających ich zastosowanie praktyczne. Wybór kolorów bazuje wprawdzie na normach kolorymetrii, jednakże zostały one zmodyfikowane i dostosowane do ich rzeczywistego postrzegania. Dzięki temu przestrzeń kolorystyczna rozpościera się równomiernie przez wszystkie zakresy spektrum. A to sprawia, że projektowanie z wykorzystaniem Brillux Scala jest niezwykle proste i niezawodne.

Struktura i kodowanie

Kolorymetria i postrzeganie

Podstawę systemu planowania kolorów stanowi koło barw Scala z 32 czystymi kolorami obejmującymi całe spektrum kolorystyczne. Każdy z kolorów tworzy podstawę dla całej rodziny kolorów.

Poszczególne kolory są uporządkowane według trzech podstawowych cech: odcień, nasycenie i jasność. Prezentacja kolorów Scala odpowiada więc normom kolorymetrii. Aby zapewnić największe korzyści praktyczne, firma Brillux zmodyfikowała ten z zasady czysto pomiarowy system w aspektach związanych z percepcją kolorów.

Kodowanie w nazewnictwie Scala

Odcień, nasycenie i jasność to trzy parametry, na których opiera się kodowanie poszczególnych kolorów Scala. Każdy kolor jest opatrzony sześciocyfrowym kodem Scala, który jednoznacznie definiuje jego poszczególne cechy. Kod ten został opracowany jako system otwarty, umożliwiając jego aktualizację i wprowadzanie poprawek. Pierwsze dwie cyfry opisują rodzinę koloru. 32 rodziny kolorystyczne zostały zakodowane cyframi od 03 do 96 w odstępach co trzy. Kolejne dwie cyfry informują o nasyceniu koloru. Ostatnie dwie cyfry oznaczają jasność koloru.

Narzędzia Scala

Od pojemnika z kolorami po usługi wzornictwa

Kompleksowe zadania związane z projektowaniem lub zwykłe prace malarskie – narzędzia Scala to odpowiedni wybór w każdej sytuacji.

Pojemnik z kolorami Scala: kompaktowy przegląd umożliwiający wyszukanie właściwych kolorów

Praktyczny pojemnik zawiera wszystkie 1514 kolorów wraz z odcieniami Metallics w dwóch wzornikach kolorów. Aby porównać cały szereg kolorów z jednego stopnia nasycenia od najjaśniejszych do najciemniejszych, wystarczy przyłożyć strony wzornika zawierające jasne kolory do stron zawierających ciemne kolory z tej samej rodziny (np. oba kody 09.09) i wybrać żądany odcień.

Pojemnik ze wzornikami kolorów Scala: przejrzysta struktura

W skrzynce ze wzorami kolorów mieści się do 400 kart kolorów w formacie DL: zawiera ona kolorowe karty indeksujące wszystkie rodziny kolorów Scala oraz przezroczyste folie z realistycznymi fotografiami wnętrz i elewacji. Dostępna jest w wersji "Koloryzacja podstawowa", "Pomieszczenia i detale" oraz "Elewacje i detale".

Karty kolorów Scala

Wybrane kolory: Z doświadczenia wiemy, że niektóre kolory są wykorzystywane wyjątkowo często. Dlatego też karty kolorów Scala skupiają się na najważniejszych wybranych kolorach. Dla różnych zakresów zastosowania.

Lazury: Kompaktowy przegląd kolorów lazur do powlekania drewna wewnątrz i na zewnątrz.

Wzorniki kolorów Scala: obszerne i praktyczne

Praktyczne wzorniki kolorów zawierają szeroką paletę barw i doskonale sprawdzają się podczas obsługi klienta, a także bezpośrednio na miejscu budowy.

Elewacje i detale

 • 384 kolorów Scala przeznaczonych do aranżacji powierzchni elewacyjnych
 • kolory dostępne są dla farb silikonowych i silikatowych, a także powłok organicznych
 • prezentacja koloru na podłożu piaskowanym
 • wszystkie kolory dla produktów Evocryl 200, Silicon-Fassadenfarbe 918, Extrasil 1911 i Ultrasil HP 1901 dostępne są najwyższej klasie trwałości koloru - A1

Pomieszczenia i detale

 • 382 kolorów Scala przeznaczonych do aranżacji wnętrz
 • kolekcja zawierająca modne kolory i klasyczne światy kolorów
 • prezentacja koloru na podłożu piaskowanym

Farby silikatowe i silikonowe

 • 268 kolorów Scala przeznaczonych do aranżacji produktami barwionymi nieorganicznie
 • wzornik został podzielony na trzy kategorie: Classics, Urban & Nature oraz Inspiration
 • prezentacja koloru na podłożu piaskowanym

Lakiery

 • 189 kolorów Scala dla lakierów z jedwabistym połyskiem
 • głównie wyraziste odcienie
 • integracja z kolorami RAL-Classic
 • dekoracyjne kolory Metallic i kolory gruntujące

 

Lazury i farby kryjące

 • kolory lazurujące Scala przeznaczone w szczególności do pokrywania powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz
 • wzornik uzupełniony o kolory przeznaczone do tworzenia kryjących powłok na drewnie znajdującym się na zewnątrz

Powłoki podłogowe

 • 48 wybranych kolorów Scala do tworzenia efektownych kolorowych powłok podłogowych
 • 12 folii do symulacji oddziaływania różnych płatków ozdobnych na poszczególne kolorowe powłoki podstawowe

Usługi wzornictwa Scala: optymalna wierność kolorów

Wielkopowierzchniowe wzory kolorów gwarantują wiele zalet: umożliwiają najlepszą ocenę koloru oraz wykonanie modeli i projektów. Dlatego też firma Brillux oferuje każdy z 1514 kolorów Scala jako wielkoformatowy arkusz koloru w formacie DIN A4 lub DL.

Biblioteki kolorów Scala: dla powszechnie stosowanych programów graficznych

Aby zapewnić dobry dostęp do całego spektrum kolorów Scala za pośrednictwem takiego oprogramowania jak Adobe Photoshop, Autodesk AutoCAD i in., wszystkie kolory Scala są udostępniane jako odpowiednie dla poszczególnych programów pliki z wartościami kolorów RGB lub CMYK.

Scala Digital: elastyczne oprogramowanie

Wsparcia w wyszukaniu odpowiedniego koloru podczas planowania i projektowania udziela również Scala Digital. Oprogramowanie to oferuje liczne funkcje: określa wartości kolorów, szuka zbliżonych kolorów w przestrzeniach kolorów: Scala, RAL Classic, RAL Design oraz NCS i wiele więcej. Tutaj można pobrać oprogramowanie dla Windows lub Mac!

Światy Kolorów Scala

Osiem Światów Kolorów

Kolekcja Światów Kolorów zawiera 800 kolorów Scala podzielonych na osiem klimatycznych Światów inspirujących do projektowania kolorystycznego motywami wnętrz i nastrojami. Wyjątkowa zaleta: kolory malowniczo rozpościerają się niczym farby mieszane na palecie malarskiej.

Umożliwia to intuicyjny, a co za tym idzie, szybszy wybór koloru. Na pierwszy rzut oka widać, które kolory idealnie do siebie pasują i tworzą harmonijne połączenia. Inspirujące karty z motywami wnętrz i nastrojów nawiązują do charakteru poszczególnych zakresów kolorów i stanowią doskonały punkt wyjścia w rozmowach z klientami.

Świat Kolorów Balance

Gwarancja pięknego, wyważonego poczucia istnienia. Paleta zawierająca 205 jasnych i średnich kolorów o wyraźnym zabarwieniu, zachęcających do ucieczki w marzenia. Od wariacji ciepłej żółci i pomarańczy przez fiolet po chłodne odcienie błękitu i zieleni.

Świat Kolorów Dynamik

Zapewnia intensywną percepcję koloru i atrakcyjne akcenty w pomieszczeniach. Paleta zawiera 205 intensywnych barw z całego spektrum kolorów. Doskonale nadają się one do łączenia z innymi światami kolorów.

Świat Kolorów Eleganz

Zapraszamy do upojenia się wyrafinowanym stylem. Elegancja i szlachetny wygląd tych 205 jasnych i średnich kolorów jest zasługą dodatku szarości.

Świat Kolorów Nuance

Do tworzenia bardzo delikatnych aranżacji kolorystycznych. 20 odcieni bieli zabarwione na dyskretne niuanse z całego zakresu kolorów między jasnymi pastelami a bielą. Czasem ciepłe, czasem chłodniejsze, zawsze atrakcyjnie jasne, ale nigdy całkiem sterylne.

Świat Kolorów Klassik

Uczta dla zmysłów. 40 bardzo ciemnych, szlachetnych kolorów o dużej zawartości czerni, ale z możliwością jednoznacznego przypisania ich do konkretnej barwy. Doskonale dostosowane do wielu trendów mieszkaniowych.

Świat Kolorów Tradition

Świeża interpretacja sprawdzonych klasyków. 25 tradycyjnych kolorów granitu do tworzenia indywidualnych wykończeń wnętrz. Optymalne również jako nierzucające się w oczy kolory do łączenia ze światami kolorów "Równowaga", "Dynamika" i "Elegancja".

Świat Kolorów Terrain

Wygoda może być taka nowoczesna. Te 50 kolorów ziemistych nadaje wnętrzom przyjemnego charakteru. To gwarancja pełnego relaksu. Ale w odpowiedniej oprawie.

Świat Kolorów Holzlasuren

Ogrom kolorowych uczuć również dla elementów drewnianych. Z 50 pasującymi kolorami lazur. W tym liczne odcienie szarości oraz kolory drewna.

Warianty prezentacji: atrakcyjny akcent i narzędzie doradcze w jednym

Imponująca, oświetlona prezentacja ścienna lub atrakcyjna, zajmująca niewiele miejsca kolumna: Dekoracyjne moduły ze szkła akrylowego gwarantują optymalną prezentację nastrojowych Światów Kolorów.

Na pierwszy rzut oka widać blask i różnorodność poszczególnych Światów Kolorów. A dodatkowo: wysokiej jakości prezentacja umożliwia kompetentne doradztwo kolorystyczne zorientowane na klienta. Ponadto klienci mogą zabrać ze sobą pojedyncze paski kolorów.

Poręczne wzorniki kolorów to gwarancja, że zawartość Światów Kolorów zawsze będzie pod ręką. Jedyny wyjątek: lazury do drewna.

Karty Stylistyczne

Dzięki kartom stylistycznym kolory stają się żywe, odczuwalne i czarujące. W ramach doskonałego współgrania ze Światami Kolorów Scala lub pojedynczo.

..więcej

Dla sklepów specjalistycznych

Pozyskiwanie i przywiązywanie klientów – w tym chcemy Państwa umiejętnie wspierać. Zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty dla sklepów…

..więcej