Przewiń w górę

Erbeskopf Realschule, Thalfang

Nowy wymiar nauczania.

Dane

Lokalizacja Hauptstraße 43, 54424 Thalfang

Inwestor Zespół szkół Thalfang am Erbeskopf, Thalfang

Architekci i projektanci LOEWER + PARTNER Architekten und Ingenieure Partnerschaftsgesellschaft, Darmstadt

Wykonanie Hahn & Weiß, Idar-Oberstein

 • <p>3-piętrowa hala z korytarzami po wszystkich czterech stronach i dobudowaną windą jest utrzymana w jasnych kolorach bieli, beżu i szarości.</p>

  3-piętrowa hala z korytarzami po wszystkich czterech stronach i dobudowaną windą jest utrzymana w jasnych kolorach bieli, beżu i szarości.

 • <p>Obie wolnostojące klatki schodowe oraz balustrady z betonu licowego są utrzymane w kolorze jasnoszarym, a dzięki nowym podwyższonym poręczom zostały dostosowane do obowiązujących przepisów.</p>

  Obie wolnostojące klatki schodowe oraz balustrady z betonu licowego są utrzymane w kolorze jasnoszarym, a dzięki nowym podwyższonym poręczom zostały dostosowane do obowiązujących przepisów.

 • <p>Wysokość wnętrza została podkreślona okrągłymi, wiszącymi lampami w różnych rozmiarach.</p>

  Wysokość wnętrza została podkreślona okrągłymi, wiszącymi lampami w różnych rozmiarach.

 • <p>Płaskorzeźby z lat 70. na balustradach zostały pokryte białym kolorem i w ten sposób zintegrowane w nową koncepcję materiałów i kolorów.</p>

  Płaskorzeźby z lat 70. na balustradach zostały pokryte białym kolorem i w ten sposób zintegrowane w nową koncepcję materiałów i kolorów.

 • <p>Do nowego wystroju pasuje także nowa winda z wyraźnym akcentem w postaci dużego, minimalistycznego zegara, stanowiąca pionowy element w hali.</p>

  Do nowego wystroju pasuje także nowa winda z wyraźnym akcentem w postaci dużego, minimalistycznego zegara, stanowiąca pionowy element w hali.

 • <p>Kolory jasnoniebieski, turkusowy, zielony i żółtozielony zastosowane na powierzchniach podłóg kauczukowych, można odnaleźć również w salach lekcyjnych i pomieszczeniach administracyjnych.</p>

  Kolory jasnoniebieski, turkusowy, zielony i żółtozielony zastosowane na powierzchniach podłóg kauczukowych, można odnaleźć również w salach lekcyjnych i pomieszczeniach administracyjnych.

 • <p>Kolory jasnoniebieski, turkusowy, zielony i żółtozielony zastosowane na powierzchniach podłóg kauczukowych, można odnaleźć również w salach lekcyjnych i pomieszczeniach administracyjnych.</p>

  Kolory jasnoniebieski, turkusowy, zielony i żółtozielony zastosowane na powierzchniach podłóg kauczukowych, można odnaleźć również w salach lekcyjnych i pomieszczeniach administracyjnych.

 • <p>Również w kuchni dla grona pedagogicznego oraz w pracowniach artystycznych i nauk przyrodniczych kolory te zostały zastosowane na ścianach i harmonizują z wykończeniem podłóg.</p>

  Również w kuchni dla grona pedagogicznego oraz w pracowniach artystycznych i nauk przyrodniczych kolory te zostały zastosowane na ścianach i harmonizują z wykończeniem podłóg.

Kompletna renowacja szkoły realnej Erbeskopf plus w Thalfang pozwoliła pozbyć się przygnębiającej atmosfery starego budynku betonowego z lat 70., bez konieczności zrezygnowania z dziedzictwa architektonicznego. 3-piętrowa hala z korytarzami po wszystkich czterech stronach i nową windą jest utrzymana w jasnych kolorach bieli, beżu i szarości.

Obie wolnostojące klatki schodowe oraz balustrady z betonu licowego są utrzymane w kolorze jasnoszarym, a dzięki nowym podwyższonym poręczom zostały dostosowane do obowiązujących przepisów. Zachowano płaskorzeźby na balustradach w hali głównej oraz płytki, które zostały zintegrowane w nową, jasną koncepcję kolorów. Płaskorzeźby z lat 70. na balustradach zostały pokryte białym kolorem i w ten sposób zintegrowane w nową koncepcję materiałów i kolorów.

Wysokość wnętrza została podkreślona okrągłymi, wiszącymi lampami w różnych rozmiarach. Stanowią one łącznik między poszczególnymi piętrami. Do nowego wystroju pasuje także nowa winda z wyraźnym akcentem w postaci dużego, minimalistycznego zegara, stanowiąca pionowy element w hali.

Kolorowe akcenty zostały zastosowane na występach ścian na wszystkich piętrach hali. Kolory jasnoniebieski, turkusowy, zielony i żółtozielony zastosowane na powierzchniach podłóg kauczukowych, można odnaleźć również w salach lekcyjnych i pomieszczeniach administracyjnych. Również w kuchni dla grona pedagogicznego oraz w pracowniach artystycznych i nauk przyrodniczych kolory te zostały zastosowane na ścianach i harmonizują z wykończeniem podłóg. W obleganej hali ponownie zastosowano pierwotne kafle ścienne gwarantujące dużą wytrzymałość.

Analogicznie do kremowo-białych płytek pozostałe ściany korytarzy budynku zostały pokryte identycznym, równie odpornym, jasnym kolorem.
Dzięki temu dotychczasowe materiały i elementy budowli udało się doskonale zintegrować w nową, przyjemnie świeżą koncepcję kolorystyczną.

Zastosowane produkty