Przewiń w górę

Izolacja elewacyjna Optymalne rozwiązanie dla każdego zakresu zastosowania

Elewacja z izolacją termiczną powinna wyglądać atrakcyjnie. Indywidualnie i wyjątkowo. W tym celu firma Brillux oferuje przemyślane i doskonale dostosowane systemy ociepleń ETICS: do każdej elewacji, dla każdego profilu wymogów, każdego podłoża i zakresu zastosowania. Od nowego budownictwa po budynki remontowane. Od domów jednorodzinnych po wieżowce. Zapraszamy do wypróbowania. I odkrycia, co sprawia, że systemy ociepleń Brillux są tak wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Optymalne rozwiązanie dla każdego zakresu zastosowania

EPS Prime

Klasyczna izolacja termiczna

System ociepleń EPS Prime jest wydajny, przystępny cenowo, a dodatkowo gwarantuje możliwość zastosowania wielu różnych powłok nawierzchniowych. Izolacja z EPS to prawdziwy klasyk, który był konsekwentnie dopracowywany na przestrzeni lat. Przykładowo płyty izolacyjne EPS-Prime zawierają drobne cząsteczki grafitu, które działają jako dodatkowy pochłaniacz promieniowania podczerwonego i odbijają światło. W rezultacie system ten jest bardzo ekonomiczny i gwarantuje wiele możliwości projektowania.

EPS Qju

Jedyny w swoim rodzaju

System Qju jest jedyny w swoim rodzaju: szybki, czysty, niezawodny, precyzyjny, lekki, elastyczny, ekologiczny. Opatentowany system ociepleń ETICS firmy Brillux oferuje liczne zalety w porównaniu z systemami wykorzystującymi kleje mineralne. Dostosowane do siebie komponenty i pasujący sprzęt gwarantują dużo wyższą jakość również w porównaniu z tradycyjnymi systemami wykorzystującymi kleje piankowe. Dodatkowo system Qju zapewnia wszystkie zalety mas zbrojących i powłok końcowych niezawierających cementu. W rezultacie powstają racjonalne, a jednocześnie zaawansowane technicznie systemy ociepleń ETICS na bazie pianki twardej EPS.

Qju: o jeden pomysł prostszy, szybszy i bardziej niezawodny system izolacji

Qju to pierwszy i jedyny w swoim rodzaju system ociepleń wykorzystujący klej piankowy, który nie wymaga późniejszego dopasowania i szlifowania. Wyjątkowe składniki systemowe skutecznie zapobiegają przesuwaniu się i odciskaniu płyt izolacyjnych: specjalistyczny niskorozprężny klej piankowy Qju Klebeschaum 3700 oraz wyjątkowe kątowniki montażowe Qju Fixierungswinkel 3701. Umożliwiają one proste i precyzyjnie pionowe mocowanie płyt izolacyjnych EPS-Qju oraz PUR-Qju opatrzonych specjalistycznym frezowaniem na tyle. Systematycznie lepsza jakość – oto zasada Qju firmy Brillux.

PUR Smart

Rozwiązywanie problemów

We wszystkich miejscach, gdzie możliwości montażu grubej warstwy izolacyjnej są ograniczone, ale mimo to wymagana jest optymalna izolacja termiczna, najlepiej postawić na system ociepleń ETICS PUR Smart. Pozwala on uzyskać optymalne rezultaty izolacyjne w szczególności w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Płyty izolacyjne PUR-Smart z zaokrąglonymi brzegami można mocować na klej lub na klej i kołki. W rezultacie gwarantowane jest doskonałe rozwiązanie o wąskiej konstrukcji i jednocześnie wyjątkowych właściwościach izolacyjnych.

PUR Qju

Wyjątkowa wydajność

Co powstanie w wyniku połączenia inteligentnej obróbki z wysoce wydajnym materiałem izolacyjnym? To proste: PUR Qju! Podstawę tego systemu stanowi wysokiej jakości materiał izolacyjny z bloków pianki PU, który wyróżnia się właściwościami izolacyjnymi o szczytowej wartości lambda nawet 0,026 W/m2. Pozwala on oszczędzać surowce, chronić środowisko naturalne, a dodatkowo umożliwia tworzenie jeszcze szczuplejszych konstrukcji elewacji z ociepleniami ETICS. W połączeniu z wyjątkowymi zaletami opatentowanego systemu Qju system ten nie posiada sobie równych pod kątem wydajności.

MW Top

Wysokie wymagania

Wymagana jest podwyższona ochrona przeciwpożarowa? W takim przypadku zastosowanie znajduje system ociepleń ETICS Top: system ten udowadnia swoje atuty w szczególności w przypadku wieżowców o wysokości do 100 m lub niższych, przykładowo w budynkach użyteczności publicznej z podwyższonymi wymogami bezpieczeństwa. Umożliwia on racjonalną aplikację zwłaszcza na równych, nośnych podłożach przeznaczonych do klejenia. Ale to nie wszystko: z jego wykorzystaniem można skutecznie izolować również zaokrąglone powierzchnie konstrukcyjne.

MW Ecotop

Ekologia

Aspekt ekologiczny odgrywa coraz ważniejszą rolę również w kwestiach izolacji termicznych. I słusznie ponieważ, ekologiczne systemy ociepleń ETICS przyczyniają się do ochrony środowiska i klimatu nie tylko podczas użytkowania. Ze względu na pozytywny bilans ekologiczny oszczędzają więcej energii niż potrzeba na ich produkcję. Szczególnie przyjazną dla środowiska izolację termiczną gwarantuje system ociepleń ETICS MW Ecotop firmy Brillux. Sprężone płyty izolacyjne MW są wycinane z surowców naturalnych i są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest niepalność materiałów. Rezultat: MW Ecotop łączy w sobie wszystkie aspekty ekologiczne, a dodatkowo spełnia wszelkie wymagania Błękitnego Anioła.

Wybór produktów wg systemów

Izolacja cokołów

Izolacja cokołów

Przez elementy elewacji mające styczność z glebą może uciekać dużo ciepła grzewczego. Jest na to sposób!

..więcej

Łączenia okienne

Skrzynie na żaluzje fasadowe, płyty do ościeży, TwoSafe i wiele więcej: z wykorzystaniem produktów Brillux izolacja termiczna wypadnie doskonale.

..więcej

Aranżacje elewacyjne

System ociepleń ETICS oznacza izolację termiczną i długotrwałą ochronę. Firma Brillux wiąże je jednak nieodłącznie z atrakcyjnymi aranżacjami...

..więcej